Bültenler

Piyasa Öncesi – Faiz Artış Hızında Yavaşlama

November 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Faiz Artış Hızında Yavaşlama

ABD hisse endeksleri dalgalı bir seansın sonunda çarşamba günü üst üste ikinci kez yükselişle kapanış yaptı. 

Bu kapanış, gösterge faiz oranının ne kadar yükseleceği henüz kestirilemiyor olsa da, politika yapıcıların çoğunluğunun faiz hızının düşürülmesi için doğru zamanın “yakında geleceği” yönündeki öngörülerini gösteren FED’in son toplantı tutanaklarının ardından geldi.

Önemli Not: Şükran günü tatili nedeniyle bugün ABD piyasaları kapalı olacak. Yarın ise TSİ 21:00‘de borsalar erken kapanacak.

Hareketli Sektörler

● 11 S&P 500 sektörünün tamamı 0,5% (emlak) ile 3,2% (enerji) arasında değişen oranlarda yükselişlerle kapanış yaptı.

● Son seanslarda kayıplar yaşayan mega piyasa değerli şirketlerin hisseleri bugün bir miktar toparlandı. S&P 500’ün 1,4%’lük artışına karşın Vanguard Mega Cap Growth ETF (MGK) fonu 1,5% yükseliş kaydetti.

Öne Çıkan Hisseler

Manchester United, iki gündür devam eden rallisine bir yenisini daha ekledi. Hem şirket hem de yatırımcılar kulübün satışı için bir ihale savaşı yaşanacağını tahmin ediyor.

News Corp ve Fox, büyük hissedar Independent Franchise Partners’ın, şirketlerin tekrar birleşmelerine karşı çıktığı haberlerinin duyulması üzerine az miktarda yükseliş kaydetti.

● Zayıflamakta olan PC pazarında faaliyet gösteren HP tasarruf tedbirlerini arttırıyor. Önümüzdeki üç yıl içinde dünya genelinde 4-6 bin çalışanın işine son verileceği söyleniyor.

● Dünyanın en büyük çiftlik ekipmanları üretici olan DE’nin güçlü kazanç raporu, şirket hisselerini tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıdı.

● Diğer hareketli hisseler: MMAT (-9,36%), DWAC (+2,42%), MMTLP (-6,37%), MULN (-10,01%), SOFI (+0,43%), PSNY (+0,64%), CNK (+12,63%) ve COUP (+28,89%).

Piyasa Öncesi - Faiz Artış Hızında Yavaşlama

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı