Bültenler

Piyasa Öncesi – Endekste Apple Baskısı

November 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Endekste Apple Baskısı

Yatırımcılar, Çin’in hafta sonu boyunca geniş protestolara sebep olan ve küresel ekonomik büyüme ile ilgili yatırımcı endişelerini artıran sıfır-COVID politikasını gevşetme ihtimalini tartarken, ABD hisseleri salı günü dalgalı bir seans geçirdi ve çoğunlukla değer kaybetti.

Borsayı Hareket Ettirenler

● FED Başkanı Powell’ın çarşamba günü yapacağı konuşma ve Kasım Ayı İstihdam Raporu da dâhil olmak üzere bu hafta açıklanacak önemli ekonomik veriler öncesinde yaşanan tereddüt

● Yükselen Hazine Getirileri

● Endeks performansını aşağıya çeken mega piyasa değerli hisseler; özellikle iPhone 14 Pro üretimindeki açıklarla ilgili endişeler nedeniyle baskı altında kalmış olan Apple’ın (APPL) karşı karşıya kaldığı zafiyet

Öne Çıkan Sektörler

● S&P 500’deki 11 sektörün yaklaşık yarısı, yeşil bölgede kapanış yaptı. Emlak (+1,7%) ve enerji (+1,3%) liderlik tablosunun en üstünde yer alırken, bilgi teknolojileri (-1,0%) ve kamu hizmetleri (-0,7%) listenin en altında kaldı.

● Güçlü: Enerji, Emlak, Finans, Endüstri

● Zayıf: Kamu Hizmetleri, Bilgi Teknolojileri, Temel Tüketim Malları, İletişim Hizmetleri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● Bugün piyasaların açılmasının ardından kazanç rakamlarını açıklayacak olan şirketlerden bazıları: KE Holdings (BEKE), Hormel Foods (HRL) ve Petco Health ve Wellness (WOOF).

● Video paylaşım sitesi Bilibili (BILI) beklentileri aşan bir kazanç ve kâr açıklaması yaptı. Beklentilerin üzerinde gelen gelir rakamları ve kapanma kurallarının gevşetilebileceğine dair söylentiler, BILI hisselerinin 22% yükselmesine neden oldu.

● Diğer hareketli hisseler: HLBZ (+6,05%), DWAC (-3,41%), MMTLP (-2,23%), MULN (+4,14%), AAPL (-2,12%), DBGI (-34,17%) ve COSM (+33,19%)

Piyasa Öncesi - Endekste Apple Baskısı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı