Bültenler

Piyasa Öncesi – Düşüşle Geçen Hafta

December 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Düşüşle Geçen Hafta

Önümüzdeki aylarda daha sert bir ekonomik gerilemenin gerçekleşme ihtimaline yönelik endişelerin tetiklediği kayıpların etkisiyle, S&P 500 üst üste beşinci negatif gününü geçirdi. Aynı şekilde ABD hisse senedi endeksleri de çarşamba gününü çoğunlukla düşüşle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Hazine getirilerinde geri çekilme

● Üçüncü çeyrek verimlilik raporuna, beklenenden daha iyi bir güncelleme gelmesi ve birim/emek maliyetlerinde daha önce açıklanana kıyasla düşük seviyede bir artış gerçekleşmesi

● Mega piyasa değerli hisselerdeki zayıflığın endeks performansını aşağıya çekmesi

● Çin’in kasım ayı ithalat ve ihracat verilerinde beklenenden daha büyük düşüş olması ve bunun da küresel büyüme ile ilgili endişeleri tetiklemesi

Öne Çıkan Sektörler

● 11 sektörden 3’ü seansı yeşil bölgede tamamladı. Sağlık (+0,82%) tabelanın en üstünde yer aldı. İsteğe bağlı tüketim malları (-0,60%) son sıraya yerleşti.

Güçlü: Emlak, Sağlık, Temel Tüketim Malları

Zayıf: Bilgi Teknolojileri, İletişim Hizmetleri

Öne Çıkan Hisseler

● Online perakende araç şirketi Carvana (CVNA) hisseleri, iflas endişelerinin etkisiyle tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. CVNA hisseleri dün 43% değer kaybetti.

● Beklentilerin üzerinde bir üçüncü çeyrek mali raporu açıklayan Academy Sports and Outdoors (ASO), tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı.

● PayPal (PYPL, +2,78%), bugün yapılacak UBS konferansı öncesinde şirket yönetiminden gelen olumlu yöndeki kazanç açıklamaları sayesinde yükseliş kaydetti.

● Diğer hareketli hisseler: AMC (-10,37%), MMAT (+5,13%), MMTLP (-15,15%), MULN (+1,22%), COSM (-4,23%), SMMT (+33,33%), RXDX (+165,67%), GOSS (-8,47%).

Piyasa Öncesi - Düşüşle Geçen Hafta

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı