Borsa Yorumları

Piyasa Öncesi – Çin’den Güzel Haber

December 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Çin’den Güzel Haber

Çin’de, ülke içi seyahatlerde COVID-19 karantinası zorunluluğunun kaldırılmasına karar verildi. Bu durum dünyanın ikinci büyük ekonomisinin 2023’te toparlanabileceğine dair umutları yeşertti. Bu arada bir “Noel Baba rallisi”nin yaşanabileceği konusunda ısrarcı olan iyimserler ve diğer yatırımcılar üç günlük Noel tatilinden döndü. ABD hisseleri salı gününü çoğunlukla düşüş yaşayarak tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Mega piyasa değerli şirket hisselerindeki güç kaybının endeksi aşağıya çekmesi

● Yükselen Hazine Getirileri

● Bu seneki Noel Baba rallisi döneminde (yılın son beş işlem günü ve yeni yılın ilk iki işlem seansı) işlerin beklendiği gibi gitmemesi

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Enerji, Temel Tüketim Malları, Kamu Hizmetleri, Sanayi

Zayıf: İletişim Hizmetleri, Bilgi Teknolojileri, Emlak, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Sağlık Hizmetleri

Öne Çıkan Hisseler

● Moderna (MRNA) ve Tesla (TSLA) piyasayı aşağıya çekti. Kapanışta Moderna’nın kaybı 9,50%, Tesla’nın kaybı ise 11,41% seviyesine ulaştı. Tesla 28 ay bazında en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

● Çin’den gelen, 8 Ocak’tan itibaren ülke içi seyahatlerde karantina zorunluluğunun kaldırılacağına dair haberlerin ardından Wynn Resorts (WYNN, +4,5%), Alibaba (BABA, +4,9%) ve Baidu (BIDU, +4,4%) grupta öne çıkan isimler oldu.

Piyasa Öncesi - Çin'den Güzel Haber

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı