Bültenler

Piyasa Öncesi – Çin Hisseleri Yükselişte

November 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Çin Hisseleri Yükselişte

ABD hisse senetleri dalgalı bir seans sonrasında pozitif bölgeye çekilerek cuma gününü sert yükselişlerle kapatmasına karşın, yatırımcıların ekim ayı tarım dışı istihdam raporuna yönelik endişeleri nedeniyle haftayı düşüşle tamamlamış oldu. Dow Jones Piyasa Verilerine göre ise teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite, ocak ayından bu yana en yüksek haftalık düşüş oranını gördü.

Hareketli Sektörler

·    Tüm sektörler cuma gününü yükselişle kapattı. Listenin en üstünde ham madde sektörü (+3,48%), en altında ise sağlık sektörü (+0,61%) yer aldı.

·    Vanguard Mega Cap Growth ETF (MGK) günü 1,4% yükselişle tamamladı.

Öne Çıkan Hisseler

·     Alibaba (BABA) ve Bilibili (BILI) gibi Çin hisseleri, Çin’in Covid kısıtlamalarını kaldıracağı yönündeki spekülasyonların artması üzerine ani bir yükseliş kaydetti. Ayrıca madencilik (nadir bulunan madenler) sektöründe faaliyet gösteren Huadi International hisseleri, 70% değer kazanarak hızlı yükselişini sürdürdü.

·      Amazon (AMZN) 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin altına düşerken, toplam kripto piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı.

·      Diğer hareketli hisseler: $PERF (+26,48%), $MMTLP (+3,03%), $TSLA (-3,64%), $MULN (-6,91%) ve $PKBO (+105,79%)

Tadımlık Hisse Haberleri

·         Apple (AAPL): Pegatron, Hindistan’da Apple iPhone üretimine başladı.

·         BioAtla (BCAB), brüt 65 milyon dolar gelir taahhüt edilen teminatlı bir arzda, hisse başına 6,67 dolardan yaklaşık 9,74 milyon adet adi hisse senedi satmayı kabul etti.

·         Eli Lilly (LLY): ABD Gıda ve İlaç Dairesi, hafif ve orta şiddette Covid-19 tedavisinde kullanılması için Bebtelovimab ilacına Acil Kullanım İzni (EUA) verdi.

·         John B. Sanfilippo & Son (JBSS), bir dolarlık özel temettü dağıtılacağını duyurdu.

·         Rocket Lab (RKLB), NASA’nın 278,5 milyon dolarlık İletişim Hizmetleri Projesi’ni desteklemek adına bir L-bant telsiz geliştirme ve üretme çalışmalarında Inmarsat Government tarafından partner olarak seçildi.

Piyasa Öncesi - Çin Hisseleri Yükselişte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı