Bültenler

Piyasa Öncesi – Bunun Adı Powell Yükselişi

February 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Bunun Adı Powell Yükselişi

FED politika faiz oranını yaygın beklentiye paralel olarak 25 baz puan artırdı ve enflasyonla mücadele kapsamında sadece birkaç artışa daha gerek duyulabileceğinin sinyallerini verdi. 

Bunun üzerine ABD hisseleri, daha önceki kayıplarını telafi ederek çarşamba gününü yükselişle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● FED Başkanı Powell’ın basın toplantısında son ralliyi bitirecek herhangi bir açıklama yapmamasının ardından, güçlü toparlanma hareketinin destek bulması 

● Federal fon faizlerini hedeflenen aralığa getirecek şekilde, beklentilere paralel 25 baz puanlık faiz artışının sindirilmesi 

● Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC)’nin politika kararı ve Powell’ın basın toplantısının ardından Hazine getirilerinde sert düşüş yaşanması

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Bilgi Teknolojileri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, İletişim Hizmetleri, Temel Tüketim Malları, Sanayi

● Zayıf: Enerji

Öne Çıkan Hisseler

● FedEx (FDX), ofis çalışanlarının ve idari ekibin 10%’dan fazlasının işine son vererek tasarruf tedbirlerini genişleteceği haberleri üzerine 4%’lük bir ralli yaptı. Personel sayısını 6% oranında azaltan Rivian (RIVN) ve 140 personelinin işine son veren DraftKings (DKNG) de personel azaltma yoluna giden isimler arasına katılmış oldu.

● Karma bilanço açıklaması ve 2023’te faturalı müşteri sayısındaki artış oranında bir yavaşlama olacağına dair beklentilerini bildirmesinin ardından T-Mobile U.S. (TMUS) hisseleri 1,11% yükseldi.

● Bilançosu beklentileri aşan ve 1 milyar dolarlık bir hisse geri alım programını onayladığını duyuran Altria (MO) hisseleri 5,55% yükseliş kaydetti.

Piyasa Öncesi - Bunun Adı Powell Yükselişi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı