Bültenler

Piyasa Öncesi – Bilanço Sezonu Başladı

January 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Bilanço Sezonu Başladı

Yatırımcılar dördüncü çeyrek banka bilançolarıyla birlikte tüketici duyarlılığına ve enflasyon beklentilerine dair yeni verileri değerlendirirken ABD hisseleri cuma gününü yükselişle tamamladı.

Dow Jones verilerine göre, üç büyük gösterge endeksin her biri 11 Kasım’dan beri en iyi haftalık yükseliş oranlarını kaydetti.

Borsayı Hareket Ettirenler

● S&P 500’ün, 200 günlük hareketli ortalamasının (3.981) üzerine çıkması

● Son dönemdeki satış dalgasının terse dönmesi

● İlk grup dördüncü çeyrek bilançolarının oluşturduğu reaksiyon

● Birçok mega piyasa değerli hissede önceki düşük seviyelerden büyük bir geri dönüş yaşanması ve bunun piyasayı yukarıya çekmesi

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Sağlık, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Finans, Malzeme, İletişim Hizmetleri, Temel Tüketim Malları

Zayıf: Kamu Hizmetleri, Emlak, Sanayi

Öne Çıkan Hisseler

● Tesla (TSLA, -0,9%)’nın bazı araçları için ABD’de 20%’ye yakın fiyat indirimi yapacağına ilişkin Wall Street Journal haberinin ardından, elektrikli araç üreticisi açılıştaki 6,4%’lük kaybının büyük kısmını telafi etse de cuma günkü genel yükseliş eğilimine ayak uyduramadı.

● Walt Disney (DIS, -0,7%) ve Verizon (VZ, -0,6%), kayıpları nispeten küçük olsa da günün en kötü performansını gösteren isimler oldu.

Piyasa Öncesi - Bilanço Sezonu Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı