Bültenler

Piyasa Öncesi – Beklentilere Paralel Gelen Enflasyon

January 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Beklentilere Paralel Gelen Enflasyon

Enflasyon (TÜFE) verisi, FED’in faiz artırımlarını tekrar değerlendirmesini sağlamaya yetecek seviyede olmasa da, enflasyonun geçen ay da yavaşlamaya devam ettiğini gösterdi. 

Temmuz ayından bu yana en uzun kazanç serisini kaydeden Nasdaq ile birlikte ABD hisseleri perşembe gününü yükselişle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● S&P 500’ün 200 günlük hareketli ortalaması olan 3.984 seviyesinin üzerine çıkması

● Hizmet sektörü enflasyonunun düşmediğini gösteren aralık ayı enflasyon (TÜFE) verisinin sindirilmesi

● Mega piyasa değerli hisselerin yukarı yönlü liderliği

● TÜFE ve haftalık işsizlik raporlarının hemen ardından, FED’in faiz artırım gidişatına yönelik endişeler

● Düşen Hazine getirileri

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Enerji, İletişim Hizmetleri, Bilgi Teknolojileri, Emlak, Sanayi

Zayıf: Sağlık, Temel Tüketim Malları, Kamu Hizmetleri

Öne Çıkan Hisseler

● Bugünkü açılış öncesinde bilanço açıklayacak olan şirketler: UnitedHealth (UNH), JPMorgan Chase (JPM), Bank of America (BAC), Wells Fargo (WFC), Citigroup (C), Delta Air Lines (DAL), BlackRock (BLK), BNY Mellon (BK), First Republic Bank (FRC).

● Netflix (NLFX, +1,1%) ve Anheuser-Busch InBev (BUD, -1,8%), analist değerlendirmelerinin ardından zıt yönlerde ve hacimli bir seyir izledi. Jefferies’in NLFX için verdiği “TUT” notu “AL” şeklinde güncellenirken, UBS’nin BUD için verdiği “NÖTR” notu “SAT” seviyesine düşürüldü.

Netflix’in yükselişi, iletişim hizmetleri (+1,1%) sektörünün 11 sektör arasında tabelanın en tepesine yerleşmesine destek oldu. Bu arada Alphabet (GOOGL, -0,1%) hafif bir düşüş yaşadı.

Piyasa Öncesi - Beklentilere Paralel Gelen Enflasyon

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı