Bültenler

Piyasa Öncesi – 2023’ün İlk Kırmızısı

January 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – 2023’ün İlk Kırmızısı

Yeni yılın ilk işlem seansında, yüksek enflasyon ve muhtemel bir resesyona dair endişelerin yansımaları görüldü. ABD hisseleri 2022’de oldukça aşina olduğumuz aşağı yönlü dalgalı bir grafik çizerek salı gününü düşüşle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Asya ve Avrupa’dan 50 puanın (büyüme ve daralma arasındaki orta hat) altında gelen aralık ayı imalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) verisinin, ekonomik ortamın zayıfladığına dair endişeleri körüklemesi

● FED politikasının hatalı olma ihtimali ve zayıflayan ekonomik görünüm karşısında 2023 gelir tahminlerinin aşağıya çekilebileceğine dair endişeler

● Mega piyasa değerli şirket hisselerinin bazılarında endeks performansını aşağıya çeken güç kaybı

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: İletişim Hizmetleri, Finans, Emlak

● Zayıf: Enerji, Temel Tüketim Malları, Bilgi Teknolojileri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● Southwest Airlines (LUV)’ın faaliyet planı netleşmekle birlikte hisse fiyatı istikrara kavuşmadı. LUV hisseleri dün 3% daha değer kaybetti.

● Tesla (TSLA), Microsoft (MSFT), NVIDIA (NVDA) ve Apple (AAPL); dördüncü çeyrek teslimat rakamlarının hayal kırıklığına neden olması ve söylentilere göre zayıflayan talep nedeniyle tedarikçilere ilk çeyrekte bazı cihazlar için daha az bileşen üretme talimatı vermesiyle dikkat çekti.

● Diğer hareketli hisseler: CMMB (-8,13%), INM (+9,41%), SRNE (+15,12%), MULN (+12,41%), COSM (+21,05%), RSLS (+132,34%), JSPR (+467,40%).

Piyasa Öncesi - 2023'ün İlk Kırmızısı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı