Borsa Yorumları

Piper Sandler’ın Gözü Teknoloji Hisselerinde!

April 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piper Sandler’ın Gözü Teknoloji Hisselerinde!

Uzun vadeli güçlü beklentileri sebebiyle Piper Sandler, bilanço sezonunda teknoloji hisselerini favori olarak görüyor. 

Meta Platforms (META), Amazon (AMZN), Alphabet (GOOG) ve Pinterest (PINS) için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veren Piper Sandler analisti Thomas Champion’ın 12 aylık ortalama hedef fiyatları ise şöyle:

  • Meta Platform: 215 dolardan 250 dolara yükseldi
  • Amazon: 123 dolar
  • Alphabet: 117 dolar
  • Pinterest: 32 dolar

Meta Platforms: Piper Sandler analisti Champion, “Birinci çeyrek bilançoları yaklaşırken, Meta Platforms maliyet azaltma programları ve fiyatlamadaki iyileştirmelerle favorimiz olmaya devam ediyor.” yorumunu yapıyor. 

Champion’ın Meta Platforms kararı, şirketin sosyal medya uygulamaları kullanımının güçlü olmaya devam ettiğini gösteren bir ankete dayanıyor. Champion ayrıca Meta Platforms’un işten çıkarma açıklamaları ve harcamaları azaltma kararının gelecekte şirketin kârlılığını artırabileceğini düşünüyor.

Amazon: Champion, Amazon Web Services’ın (AWS) bulut bilişimdeki 50%’lik pazar payıyla piyasadaki ağırlığını koruduğunu ve harcamaların baskı altına girdiği bir dönemde AWS’in daha da büyüyebileceğini belirtiyor. 

Alphabet: Alphabet’in Microsoft’la (MSFT) yapay zekâ sohbet robotu pazarlama savaşında son günlerde görülen bazı halkla ilişkiler sorunlarının altından kalkabileceğini düşünen Champion, “Yapay zekânın yakın zamanda bazı arama süreçlerini dönüştürebileceğini düşünsek de bu teknolojinin daha büyük bir pazara hitap etmesi daha yüksek bir olasılık.” yorumunu yapıyor. 

Pinterest: Son olarak Champion, Pinterest’in kullanıcı tabanını büyüterek ve reklam tekliflerini daha fazla yere ulaştırarak ilerleme kaydettiğini düşünüyor.  

Piper Sandler’ın Gözü Teknoloji Hisselerinde!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s