Borsa Yorumları

Piper Sandler’ın 3. Çeyrek için “AL” Dediği Ucuz Hisseler

Piper Sandler’ın 3. Çeyrek için “AL” Dediği Ucuz Hisseler
Google News Icon Takip Et

Piper Sandler’a göre yatırımcılar üçüncü çeyrekte hem temel işlerinde hem de hisse performanslarında sağlam bir zemine sahip olan şirketlere bakmalı.

Piper’ın baş yatırım stratejisti ve portföy stratejisi başkanı Michael Kantrowitz, genel olarak piyasa ve ekonomi için bir sonraki adımların belirsiz olduğunu ancak bir grup hissenin güçlenmeye potansiyeli taşıdığını söyledi:

Genel belirsizliğin ve net bir ekonomik gidişatın olmamasının öngörülebilir gelecekte de devam edeceğine inanıyoruz. Bu nedenle, makul bir fiyatla kaliteli temellere ağırlık verilmesini tavsiye etmeye devam ediyoruz.

📝 Piper’ın kaliteli temeller için kıstasları arasında serbest nakit akışı getirisi ve pozitif bilanço revizyonları yer alıyor:

  • Alphabet (GOOGL)
  • Netflix (NFLX)
  • AMC Networks (AMCX)
  • Chipotle Mexican Grill (CMG)
  • Wingstop (WING)
  • Academy Sports and Outdoors (ASO)

🔍 Alphabet, özellikle yapay zekâ atılımlarından güç alan hisseler arasında dünyanın en büyük şirketi olma yarışında bazı rakiplerinin gerisinde kalmış olabilir. 

Ancak bu, Nvidia (NVDA) veya Microsoft (MSFT) gibi diğer teknoloji devlerinden daha az aşırı alım bölgesinde olduğu anlamına gelebilir. Şirket hissesi, bu yıl şimdiye kadar 32% artarak Google’ın ana şirketinin piyasa değerini 2 trilyon doların üzerine çıkardı.

🌮 Listede ivme kazanan diğer iki hisse olarak öne çıkan Chipotle Mexican Grill ve Wingstop, yılın ilk altı ayında şimdiye kadar sırasıyla yaklaşık 37% ve 66% değer kazandı. 

Piper Sandler’a göre her iki restoran zinciri de daha fazla tüketicinin isteğe bağlı harcamalarını sorguladığına dair işaretlere rağmen başarılı olmaya devam ediyor. 

📺 Netflix de listedeki en iyi performans gösteren şirketlerden biri olarak öne çıkıyor. 2024’te şu ana kadar 40%’tan fazla değer kazanan Netflix’in reklamlı abonelik katmanı mayıs ayında aylık 40 milyon kullanıcıya ulaştı. Reklamlı abonelikler, Netflix’in hem toplam kullanıcı tabanını hem de potansiyel olarak kullanıcı başına ortalama gelirini artırmasının bir yolu olarak görülüyor.

🎆 Ancak listedeki bir başka eğlence hissesi bir geri dönüş niteliği taşıyor:

AMC Networks hisseleri, kablo paketine bağımlı olan şirketler baskı altında olduğu için bugüne kadar yaklaşık 51% geriledi. Yine de, şirket ilk çeyreğinde pozitif serbest nakit akışı bildirdi. Bu açıklama, geçen yıla göre trendin tersine döndüğüne işaret etti. 

İkinci bir toparlanma adayı ise hisseleri bugüne kadar 19% değer kaybeden Academy Sports and Outdoors. Şirket ilk çeyrek bilançosunda bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla nakit biriminin arttığını ve borcun azaldığını söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC