Ekonomi ve Finans Haberleri

Yaz Aylarına Kadar Petrol 100 Dolara Yükselebilir Mi?

Şubat 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yaz Aylarına Kadar Petrol 100 Dolara Yükselebilir Mi?

Perşembe günü bilanço açıklaması sonrasında yapılan konferans çağrısında bir konuşma yapan Pioneer Natural Resources (PXD) CEO’su Scott Sheffield, ham petrol fiyatlarının bu yaza kadar varil başına yaklaşık 100 dolara fırlama olasılığını yüksek gördüğünü, yıl sonunda ise 90 doların biraz üzerinde olacağını belirtti.

● Sheffield bununla birlikte, sermaye disiplininin öncelikli olmaya devam edeceğini ve Pioneer (PXD) hissedarlarının bu konudaki görüşlerini değiştirmediğini yineledi.

● Konuşmasında, “Yaklaşık 8,4 milyar dolarlık serbest nakit akışı sağladığımız 2022 bizim için bir rekor yılı. Hem temettüler hem de geri alımlar yoluyla 8 milyar doları yatırımcılara geri döndürdük. Başka bir ifadeyle, duruşumuzda hiçbir değişiklik yok.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti