Borsa Haberleri

Pioneer Natural Resources 10% Yükseldi

October 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Pioneer Natural Resources 10% Yükseldi

Wall Street Journal’ın ExxonMobil’in (XOM) Pioneer Natural Resources’ı (PXD) yaklaşık 60 milyar dolara satın alınmak üzere bir anlaşmaya varmaya yakın olduğu haberinin ardından Pioneer piyasa öncesi işlemlerde 10% yükseldi. Exxon hisseleri ise 3% geriledi.

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberi, önümüzdeki günlerde anlaşmanın imzalanabileceğini ancak yine de bir anlaşma yapılmamasının da hâlâ mümkün olduğunu söyledi.

Petrol sektörünün en büyük anlaşmalarından biri olabilecek bu haberle ilgili detayları ExxonMobil, Pioneer’ı Satın Almaya Hazırlanıyor başlıklı içeriğimizden öğrenebilirsin.

Pioneer Natural Resources 10% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC