Borsa Yorumları

Pinterest 25%’ten Fazla Yükselebilir!

December 14, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Pinterest 25%’ten Fazla Yükselebilir!

Piper Sandler’dan salı günü yapılan açıklamada, reklam alanında yaşanacak bir iyileşmenin Pinterest (PINS)’e destek olabileceği belirtildi.

Analist Thomas Champion sosyal medya hissesinin “NÖTR” olan görünümünü “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve fiyat hedefini 25 dolardan 30 dolara yükseltti. Bu yeni fiyat hedefi hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatına kıyasla 27% yükselebileceği anlamına geliyor. .

Champion salı günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “Yeni yönetimi ve yatırım etkinliğini beğeniyoruz; bir hisse geri alım sürecinin eli kulağında olduğunu görüyoruz. Muhtemelen dip zaten görülmüş durumda” ifadelerini kullandı.

Yönetimin video ve alışveriş içeriğine önem vermesiyle birlikte 2022’de Pinterest’in marjlarında düşüş yaşanmıştı. Ancak Champion, şirketin önümüzdeki yıl marj artışının önünü açabilecek büyük bir yatırım sürecini artık tamamlamak üzere olduğunu belirtti.

Pinterest, Piper Sandler’ın yatırım getirisi, hedefleme ve ölçüm bağlamında reklam verenler bazında yaptığı araştırmadan çıkan tek platform. Champion bu durumun, reklam harcamalarından aldığı payın 2023’te artabileceği ve dolayısıyla teknoloji şirketlerinin reklam gelirlerindeki daralma eğilimine meydan okuyabileceği anlamına geldiğini söyledi. 

Şirket ayrıca kullanıcı sayısını ve demografik çeşitliliğini de arttırıyor. Üst üste beş çeyrek boyunca düşen Kanada’daki aylık aktif kullanıcı sayısı 3 milyon arttı ve bu olumlu gidişatın önümüzdeki çeyrekte de devam edeceği tahmin ediliyor. ABD’deki aylık aktif kullanıcı sayısının ekim ayında olduğu gibi kasım ayında da 5% oranında artması bekleniyor ve bu iki aylık artış eylül ayıyla kıyaslandığında bir ivmelenme olduğu görülüyor. 

Analist Pinterest (PINS)’in ticari nedenlerden ötürü daha yüksek gelirli nüfustan oluşan bir abone kitlesine sahip olduğunu söyledi. Ancak, daha önce platform açısından daha küçük bir pazar olarak görülen genç nüfus bazında da kullanıcı sayısı rekor seviyede artış gösteriyor.

Champion yürürlükteki küçülme süreci ve artık tamamlanmış gibi görünen işe alımlar sebebiyle şirketin marjlarının dördüncü çeyrekte artması gerektiğini belirtti. Analist, gelir ve marj artışı olacağına dair Wall Street beklentilerinin ulaşılabilir olduğunu ve bir hisse geri alım sürecinin muhtemel olduğunu da sözlerine ekledi. 

Pinterest 25%’ten Fazla Yükselebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC