Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Ateşkes Görüşmeleri Haberleriyle Yatay 

Petrol, Ateşkes Görüşmeleri Haberleriyle Yatay 
Google News Icon Takip Et

Petrol fiyatları, Gazze’de ateşkes ihtimalinin güçlenmesiyle hafif gerilese de 85 doların üzerinde seyretmeye devam etti. 

Brent TSİ 17.30’da 0,42% düşüşle varil başına 85,42 dolardan, ABD ham petrolü de 0,53% düşüşle varil başına 80,64 dolardan işlem gördü.

IG analisti Tony Sycamore, “Ateşkes, Gazze’deki durumun bölgeye daha geniş bir şekilde yayılabileceğine dair korkuları yatıştırmaya yardımcı olacaktır. Petrol tankerlerinin Kızıldeniz’den geçmesine izin vermeye teşvik edebilir, ki bu da arz ve talep dinamiklerinin dengelenmesine yardımcı olması açısından olumlu bir gelişme olacaktır.” yorumunu yapıyor. 

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken dün yaptığı açıklamada Katar’daki görüşmelerin İsrail ve Hamas arasında bir Gazze ateşkes anlaşmasına varabileceğine inandığını söyledi.

Öte yandan Kiev, Rusya’nın Ukrayna’nın enerji altyapısına yönelik bugüne kadarki en büyük füze ve insansız hava aracı saldırısını gerçekleştirdiğini, ülkenin en büyük barajını vurduğunu ve bazı bölgelerde elektrik kesintilerine neden olduğunu söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC