Borsa Yorumları

Paul Meeks’in Favori 5 Teknoloji Hissesi

Ağustos 8, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Paul Meeks’in Favori 5 Teknoloji Hissesi

Teknoloji yatırımcısı Paul Meeks, piyasalarda önemli ve uzun süreli bir gerileme beklemediği için hisselerdeki düşüşü değerlendirerek dipten alım yapmayı düşünüyor. Bu kapsamda Meeks’in beğendiği beş teknoloji hissesi öne çıkıyor. 

Wall Street geçen hafta kayıplarla dolu bir hafta geçirdi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq ve S&P 500 sırasıyla yaklaşık 2,9% ve 2,3% değer kaybederek, mart ayından bu yana en kötü haftalarını yaşadı. Dow da haftayı yaklaşık 1,1% düşüşle tamamladı.

Meeks, “Özellikle teknoloji ve agresif büyüme hisseleri bu yıl çok iyi performans gösterdi, hatta muhtemelen çok hızlı yükseldiler. Bu nedenle ABD piyasasının belki biraz konsolide olmak için bir şans aradığını düşünüyorum. Bunun ABD hisselerinde çok kötü, uzun süreli bir gerilemeye yol açacağını sanmıyorum.” yorumunu yaptı.

Son dönemdeki ralliye rağmen Meeks, bu çeyrekte beklentileri karşılayan – bazen de çok yüksek olan beklentileri aşan – bazı teknoloji şirketlerini değerlendirdiğini belirtti. Bu kapsamda Meeks’in beğendiği beş teknoloji hissesi ise şöyle:

  • Meta Platforms (META)
  • Alphabet (GOOGL)
  • Extreme Networks (EXTR)
  • Arista Networks (ANET)
  • Shopify (SHOP)

Özellikle Meta ve Alphabet’te ciddi bir potansiyel gördüğünü belirten Meeks, piyasa değeri düşük teknoloji şirketleri arasında da video yayın platformu Harmonic’i (HLIT) de beğendiğini söyledi. 

Öte yandan geçtiğimiz hafta bilançolarını açıklayan Apple (AAPL) ve Amazon (AMZN) hakkında da düşüncelerini paylaşan Meeks, Apple’da “pek bir büyüme hikayesi görmediğini” söyledi: 

Şirketin yatırımcıları büyümenin yeniden hızlanacağına ikna etmesi önemli. Herkes Çin’in üretim ve müşteriler açısından AAPL için kilit öneme sahip olduğunu biliyor. Sorunlu bir pazar/ABD ilişkisi olduğunu biliyoruz ama bu durum daha ne kadar kötüleşebilir?” 

Meeks, Amazon konusunda biraz daha iyimser. Şirketin e-ticaret işinin en azından beklentiler doğrultusunda büyüyeceğini tahmin eden Meeks, “AWS’nin yıldan yıla sadece 10% büyümesini bekliyorum, ki bu da GOOGL Cloud, Oracle (ORCL) Cloud ve Microsoft (MSFT) Azure gibi emsallerinden çok daha yavaş olacaktır. Umarım şirket burada uzun zamandır beklenen hızlanmayı yeniden yakalar.” dedi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti