BIST Şirket Haberleri

Pasifik Eurasia (PASEU), 150 Milyon TL’lik Yatırımla Kapasitesini 3 Katına Çıkaracak

September 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Pasifik Eurasia (PASEU), 150 Milyon TL’lik Yatırımla Kapasitesini 3 Katına Çıkaracak

Pasifik Eurasia, Pasifik Grubu’nun 40’a yakın şirketini bünyesinde barındıran bir üyesi olarak taşımacılık sektöründe önemli bir yere sahip. Şirketin piyasa değeri 300 milyon doların üzerinde ve demiryolu, denizyolu, karayolu gibi farklı taşımacılık modlarıyla hizmet veriyor. Asya ve Avrupa arasında kapıdan kapıya hızlı ve güvenli taşımacılık çözümleri sunuyor.

Köseköy Terminali Yatırımları 🛠️

Pasifik Eurasia, Avrupa-Asya-Avrupa taşımalarında stratejik bir konuma sahip olan Köseköy Terminali için büyük yatırım planları yapıyor. Erol Erkan, projenin tamamlandığını ve ekim ayında ilk betonu atacaklarını belirtti. Şu anki 10 bin metrekarelik gümrüklü depolama alanını 20 bin metrekare daha büyüterek toplamda 30 bin metrekarelik bir alana ulaşacaklar. Bu projeye yaklaşık 150 milyon TL yatırım yapmayı planlıyorlar ve bu yatırımla kapasitelerini 3 kat artıracaklar.

Çevreye Duyarlı, Kapasitesi Artan Bir Şirket 🌿

Bu yatırımların amacı sadece kapasite artışı değil, aynı zamanda ihracat ve ithalatı desteklemek ve yeşil lojistiğe katkı sağlamak. Erol Erkan, bu yatırımların şirketin operasyonel gücünü arttıracağını ve çevreye daha fazla katkı sağlayacaklarını belirtti.

Halka Açılış ve Ciro Hedefleri 🎯

Pasifik Eurasia, haziran ayında halka açıldı. Şirketin CEO’su Erol Erkan, dünyada ve orta koridorda yaşanan olumsuzluklara rağmen yıl sonunda bekledikleri ciro hedeflerine ulaşacaklarına inanıyor.

Pasifik Eurasia (PASEU), 150 Milyon TL’lik Yatırımla Kapasitesini 3 Katına Çıkaracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks