Borsa İstanbul

Özak GYO’nun (OZKGY) Projesi İçin ‘ÇED Gerekli Değil’ Kararı

December 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Özak GYO’nun (OZKGY) Projesi İçin ‘ÇED Gerekli Değil’ Kararı

🏗️ Özak GYO (OZKGY), İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle Konutları ve Beton Santrali Projesi İçin “ÇED Gerekli Değil” kararı verildi.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir. ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince Bizim Mahalle (1387 konut+46 ticaret) ve 180 m3/sa Beton Santrali projesi’ne Valiliğimizce ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir’ kararı verilmiştir”

🏡 Projenin Detayları

Proje kapsamında İstanbul Küçükçekmece’de toplamda 1387 konut ve 46 ticaret ünitesi yer alacak. Aynı zamanda 180 m³/sa kapasiteli bir Beton Santrali de projenin bir parçası olacak. Proje, Küçükçekmece’nin İstasyon Mahallesi’nde bulunan 898 ada 1 parsel, 892 ada 1 parsel ve 899 ada 1 parsel mevkilerinde hayata geçirilecek.

Özak GYO'nun (OZKGY) Projesi İçin 'ÇED Gerekli Değil' Kararı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks