Bültenler

Otokar, 3. Çeyrekte 516,4 Milyon Lira Kâr Etti

October 27, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Otokar, 3. Çeyrekte 516,4 Milyon Lira Kâr Etti

Otokar (OTKAR) tarafından KAP’a yapılan bildirimde 3. çeyrek finansal sonuçları açıklandı.

2021’in 3. çeyreğinde; geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre cirosunu %53 artıran şirketin toplam cirosu 2,7 milyar TL olurken, net kârı 516,4 milyon TL’ye ulaştı.

İhracatta da büyüme gösteren Otokar, 2021’in ilk 9 ayındaki ihracatı 224 milyon dolar olarak açıklandı. Böylelikle geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla %41’lik bir artış görüldü.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “İhracat pazarlarında yeni projeler için çalışmaya devam ederken, iç pazardaki ihalelerde büyük başarı gösterdik. İzmir toplu taşımacılığı için ürettiğimiz 364 adet otobüsü, siparişi almamızı takiben 7 ay gibi kısa bir süre içinde teslim ettik. Ukrayna’ya doğalgazlı otobüs ihraç ettik. Daha önce siparişini aldığımız 4×4 ve 8×8 zırhlı araçlarımızı başarıyla teslim ettik.” dedi.

🏃 Bir Adım Gerisi

Kincentric tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, iki yıldır “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde yer alan Otokar, bu yıl “Great Places to Work” unvanını almaya hak kazandı.

🤔 OTKAR N’apıyor?

Dün; günü, %2,41 artışla 352,5 TL’den kapatan OTKAR, geçtiğimiz hafta %0,42 artış gösterdi.  

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Finansal Rapor

Otokar’dan yılın 9 ayında 516.4 milyon lira kar

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı