Borsa İstanbul

Orge Enerji (ORGE) / Gündüz: Şarj İstasyonları Konusunda Yatırım Evresindeyiz

December 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Orge Enerji (ORGE) / Gündüz: Şarj İstasyonları Konusunda Yatırım Evresindeyiz

Orge Enerji Elektrik (ORGE) CEO’su Nevhan Gündüz, şirketin yeni yatırım alanının elektrikli araç şarj istasyonları olacağını söyledi.

Gündüz’ün Ekonomim gazetesine verdiği demeç şöyle:

“Şarj istasyonları konusunda yatırım evresindeyiz. İlk defa taahhüt haricinde ürün üretimine giriyoruz. Yazılımı, donanımı biz yapıyoruz. İşletmesi dahil tamamen kendi yatırımımız olacak. 2024’ün üçüncü çeyreğinde ilk ürünlerimiz piyasada olacak. Akaryakıt şirketleri ile görüşmelere başladık.”

“Dünya standartlarında üretim yapacağız”

Gündüz, dünya standartlarında üretim yapacakları bilgisini vererek şöyle devam etti:

“Türkiye’nin 2030’da 1,5 milyon elektrikli araç hedefi var. Aynı şekilde 250 bin kamusal, 750 bin özel mülk şarj istasyonu sahipliği planlanıyor. 6 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğü öngörülüyor. Biz de bu pazardan pay alacağız. Dünya pazarlarına da satış yapmayı hedefliyoruz. Bu alanda global bir marka olmak istiyoruz ve bu alan bizim için bir fırsat.”

🤝 “Yılbaşından bu yana 1,5 milyar TL’lik iş aldık”

Gündüz ayrıca “Yılbaşından bu yana cari kurlarla 1,5 milyar TL’lik iş aldık. Bunun 731 milyon TL’sini 30 Eylül’den bu yana aldık” dedi.

Orge Enerji (ORGE) / Gündüz: Şarj İstasyonları Konusunda Yatırım Evresindeyiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim