Borsa Yorumları

Oppenheimer, Bu Yaz Küçük Sermayeli Hisselere “AL” Diyor

Oppenheimer, Bu Yaz Küçük Sermayeli Hisselere “AL” Diyor
Google News Icon Takip Et

Yılın ikinci yarısı başlarken Oppenheimer, küçük ve orta ölçekli hisselerde sezonun öne çıkan yatırım fikirlerini paylaştı.

📊 Küçük sermayeli hisseler bu yıl S&P 500’ün altında bir performans gösterdi ve Russell 2000, bu yıl neredeyse yatay seyretti. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse gösterge S&P 500 ise 17% civarında değer kaydetti. Öte yandan orta ölçekli şirketlerin durumu da pek iyi değil: S&P 400 MidCap, 2024’te şimdiye kadar yalnızca 3,8% yükseldi. 

Bu görünüme rağmen iyimserliğini koruyan Oppenheimer, yalnızca fiyat grafiklerine dayanarak, orta ölçekli büyüme hisselerini teknik açıdan en iyi rotasyon fikri olarak görüyor.

Oppenheimer’ın 25 küçük ve orta ölçekli hisse seçiminin tümü 1 milyar ile 10 milyar dolar aralığında bir piyasa değerine sahip ve yatırım bankası tarafından “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak değerlendiriliyor. 

Oppenheimer’ın bu listesinde öne çıkan isimlerden bazılarını aşağıda inceleyebilirsin:

  • Modine Manufacturing (MOD)
  • Zeta Global Holdings (ZETA)
  • Viking Therapeutics (VKTX)
  • Genius Sports (GENI)
  • Freshpet (FRPT)

💻 Oppenheimer’ın listesinde yapay zekâ ile ilişkili beş hisseden biri olan Zeta Global Holdings, 92% artışla bu yıl şimdiye kadar elde edilen getirilerde başı çekiyor. 

Dahası, Oppenheimer piyasa değeri 3,9 milyar dolar seviyesindeki hisse için daha da fazla yükseliş öngörüyor. Oppenheimer’ın Zeta için belirlediği 20 dolar seviyesindeki hedef fiyat, ZETA’nın 18% daha yükseleceğini ima ediyor. 

Bir pazarlama teknolojisi yazılımı üreticisi olan Zeta’nın yeni nesil pazarlama otomasyonundan faydalanacak şekilde konumlandığını düşünen Oppenheimer, artan müşteri verileri düzenlemeleri ve yapay zekâ yatırım döngüsü nedeniyle kendi tarafında şirketin olumlu seküler eğilimlere sahip olduğunu söyledi.

Analist Brian Schwartz raporda, “Zeta’nın iyi bir büyüme bileşeni ve uzun vadeli kurumsal pazar payı kazanıcısı olma potansiyeli konusunda iyimserliğimizi koruyoruz.” dedi. 

Geçen ayki bir notta, RBC Capital Markets da Zeta’yı 20 dolar hedef fiyat ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla izlemeye başladı. Banka, Zeta’nın tüketici verilerindeki devrimden faydalanmaya hazır olduğuna inanıyor.

💊 Son dönemlerin popüler obeziteyle mücadele ilaçları “sağlık yatırımcıları için bir sonraki dalga” olarak görülürken, Oppenheimer, Novo Nordisk’in Wegovy ve Eli Lilly’nin Zepbound’undan hâlihazırda görülen ilerlemelere ek olarak iyileştirme için yer olduğuna inanıyor. Oppenheimer bu alanda Viking Therapeutics’i beğeniyor ve hisseyi en iyi yatırım fikirlerinden biri olarak değerlendiriyor.

Oppenheimer’ın Viking için belirlediği 138 dolar seviyesindeki hedef fiyat, hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 155% artacağını ima ediyor. Viking bu yıl 191%’lik bir ralliyle neredeyse üçe katlandı. Hissenin piyasa değeri ise 6 milyar dolar seviyesinde.

Oppenheimer’ın Viking’e ilişkin yükseliş görüşü, şirketin GLP-1 ve GIP ikili agonistleri VK2735’in hem oral dozajı hem de subkutan enjeksiyonu için olası bir “sınıfının en iyisi profiline” dayanıyor.

Analist Jay Olson 90 sayfalık raporda, “Sonuç olarak, VK2735’in son derece dinamik ve hızla gelişen obezite pazarında anlamlı bir pazar payı kazanabilecek hem oral hem de subQ formülasyonları ile oldukça rekabetçi bir profil sunduğunu düşünüyoruz.” yorumunu yaptıç

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC