Borsa Haberleri

Oncosem Onkolojik Sistemler, İlk Çeyrekte 600%’ün Üzerinde İş Artışı Sağladı

April 15, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Oncosem Onkolojik Sistemler, İlk Çeyrekte 600%’ün Üzerinde İş Artışı Sağladı

Oncosem Onkolojik Sistemler (ONCSM), 2024’ün ilk çeyreğinde yapılan sözleşme miktarının 2023’ün aynı dönemine göre 600%’ün üzerinde artığını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre birim fiyat üzerinden artış ise aynı dönemde 400% olarak gerçekleşti.

Buna göre şirket, 2023 Ocak-Şubat-Mart döneminde 172 bin 690 hasta seans tedavi karşılığında 17,4 milyon TL tutarında sözleşme imzalarken, 2024’ün aynı döneminde 308 bin 540 hasta seans tedavi ve 124,8 milyon TL tutarında iş sözleşmesi imzalandı.

Şirket yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sözleşme başlama tarihleri itibari ile 2024 yılının 2. çeyreğinde kısmen, 3. ve 4. çeyreğinde tamamen, artan ciro, büyüme ve karlılığın, rakamlara güçlü bir şekilde yansıyacağını öngörmekteyiz.”

Oncosem Onkolojik Sistemler, İlk Çeyrekte 600%'ün Üzerinde İş Artışı Sağladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP