Bültenler

Piyasa Öncesi – Güvercin Beklentisiyle Borsalar Yükselişte

Ekim 31, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Güvercin Beklentisiyle Borsalar Yükselişte

Dow Jones Sanayi Endeksi’nin 800 puandan fazla artarak Kasım 2021’den bu yana en uzun haftalık kazanç serisini yakalamasıyla birlikte, ABD borsaları cuma günü keskin bir yükselişle kapanış yaptı. Üç büyük endeks de hafta boyu yine yükseliş kaydetti.

Hisse senetleri, FED’in kasım ayındaki toplantısı sonrasında daha düşük faiz artırımlarına gidebileceği yönündeki yatırımcı beklentilerinin, bazı mega sermayeli teknoloji şirketlerinden gelen düşük gelir raporlarını dengelemesiyle yükseldi.

Hareketli Sektörler

● Cuma günkü alımların etkileri S&P 500 sektör performansına da yansıdı. 11 sektörden 10’u yükselişle kapanış yaparken, liderlik bilgi teknolojileri (+4,5%) sektöründeydi!

Apple (AAPL)’ın yükselişe taşıdığı sektör, Intel’in üç aylık olumlu sonuçları sayesinde elde ettiği büyük kazançlar ile desteklendi.

● Listenin alt tarafında ise, Amazon (AMZN)’un büyük kaybına bağlı olarak isteğe bağlı tüketim malları sektörü, en kötü performans gösteren sektör oldu (-0,3%). Ancak sektör yine de cuma günü gördüğü en düşük seviyedeki 3,8%’lik kaybı olumlu bir şekilde toparlamayı başardı.

Öne Çıkan Hisseler

● Teknoloji sektörünün bilançoları tam bir felaketti. Google, Microsoft ve Texas Instruments salı günkü raporlarında hedefi tutturamadı. Meta ve Amazon da bekleneni veremedi. Ancak kurtarıcı, cuma gününün “güvenli limanı” haline gelen Apple oldu.

● Enerji hisseleri rekor kârlar kaydetmeye devam ediyor ve birçok hisse tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseliyor.

● Ve son olarak, Elon Musk Twitter (TWTR)’ın kontrolünü eline aldı ve dünyanın boğuşması gereken bir sürü yeni belirsizliğe neden oldu.

Tadımlık Hisse Haberleri

● Baker Hughes (BKR), çeyreklik nakit temettüsünü hisse başına 0,18 dolardan 0,19 dolara çıkardı.

● Boise Cascade (BCC), çeyreklik temettü oranını hisse başına 0,12 dolardan 0,15 dolara yükseltti ve hisse başına 1,00 dolarlık özel temettü ilan etti.

● Entergy (ETR), çeyreklik temettü oranını hisse başına 1,01 dolardan 1,07 dolara çıkardı.

● KKR (KKR), Asya altyapı fonu için 6 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti