BIST Şirket Haberleri

Obase Bilgisayar’dan Akıllı Stok Yönetimi Teknolojisi

July 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Obase Bilgisayar’dan Akıllı Stok Yönetimi Teknolojisi

Perakende sektörünün stok yönetimi sorunlarına çözüm getiren OBASE Replenishment, raf doluluğunun maksimum seviyede tutulması, yok satmaların minimize edilmesi, operasyonel verimliliğin arttırılması ve stokların optimum düzeyde yönetilmesine yardımcı oluyor. 🛍️

Müşteri Taleplerine Yanıt Veren Dinamik Bir Sistem 🔄

Müşteri taleplerini tahmin etmek ve bu süreci yönetmek yeterli olmuyor çünkü talepler sürekli değişiyor. Replenishment, müşteri taleplerini değiştiren etkenlere hızlı bir şekilde yanıt veren ve değişen dinamiklere uyum sağlayan bir sistem olarak öne çıkıyor.

Çok Boyutlu Çözüm Sunan Adaptif Tahminleme Sistemi 🌐

Adaptif tahminleme sistemi ve envanter kontrol çözümünün bir araya getirilmesiyle geliştirilen Replenishment, farklı sektörlerdeki firmaların en karmaşık tedarik zinciri yapılarına bile uyum sağlayarak verileri somut sonuçlara dönüştürmelerine olanak sağlıyor.

İmha Oranlarını Azaltan Veriye Dayalı Yapı 🗑️

Hem e-ticaret hem de fiziksel mağaza kanallarında, veriye dayalı yapısıyla doğru ürünlerde doğru miktarlarda stok bulundurmayı ve operasyonel kârlılığı arttırmayı sağlayan Replenishment, özellikle gıda perakendesinde fazla stoğun yarattığı yüksek imha oranlarını minimuma indiriyor.

Ödüllü Teknoloji 🏆

Stoksuz ürünlerde 10-50%, stok fazlasında 5-30% düşüş, imha oranlarında 20-60% azalma ve tahminlerde 90%’dan fazla doğruluk oranı sağlayan Replenishment, bugüne kadar Microsoft Küresel İş Ortağı Ödülü dahil olmak üzere Türkiye ve dünya genelinde birçok ödül kazandı. En son RETA – Avrupa Perakende Teknoloji Ödülleri’nde En İyi Kurumsal Çözüm Kategorisi’nde ödüle layık görüldü ve Avrupa’nın önemli perakende kuruluşlarından EHI Retail Institute’ten “Top Supplier Retail 2023” sertifikası aldı.

Obase Bilgisayar’dan Akıllı Stok Yönetimi Teknolojisi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks