Borsa Yorumları

Nvidia: S&P 500’ün Gerçek Lideri!

April 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nvidia: S&P 500’ün Gerçek Lideri!

Teknoloji hisseleri, volatil görünümünü koruyan piyasalarda favori olmayı sürdürüyor. 

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq yılbaşından beri 16%’lık artış performansıyla, aynı dönemde sırasıyla 9% ve 3% yükselen S&P 500 ve Dow Jones’u geride bıraktı. 

S&P 500’de de teknoloji hisseleri büyük bir çoğunluğu oluşturuyor. Bu hisseler arasında bilişim teknolojilerinden yazılıma ve yarı iletken şirketlerine birçok teknoloji şirketi var. 

Navellier & Associates başkanı Louis Navellier, “Bu yılın liderleri kesinlikle Apple (AAPL) ve Microsoft (MSFT). S&P 500’de şimdiye kadarki en büyük ağırlığı oluşturuyorlar.” diyor. 

Apple ve Microsoft, teknoloji devleri arasında yer alsa da Navellier’e göre teknolojinin “gerçek lideri” Nvidia (NVDA):

Piyasalarda yapay zekâ coşkusu ve şirketin bu alandaki rolü sebebiyle pazarın gerçek liderinin Nvidia olduğunu düşünüyorum.

Bunun düşünen yalnızca Navellier değil. Analistler, yapay zekâdan en çok faydalanan şirketlerden biri olan Nvidia için boğa (artış beklentisi) pozisyonlarını koruyor. 

Navellier, Nvidia’nın bir “tekel” haline geldiğini düşünüyor ve “Hem grafik çipleri hem de yapay zekâ çipleri alanında öncü” yorumunu yapıyor. 

Peki, diğerleri? AAON (AAON), Napco Security Technologies (NSSC) ve Catalyst Pharmaceuticals (CPRX) da Navellier’in diğer favori hisseleri. 

Nvidia: S&P 500’ün Gerçek Lideri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC