Borsa Yorumları

Netflix’e İki Kademe Birden Yüksek Not!

December 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netflix’e İki Kademe Birden Yüksek Not!

CFRA’ya göre, Netflix (NFLX) hisseleri önümüzdeki dönemde iyi performans gösterecek. Analist Kenneth Leon hisseye ilişkin “SAT” seviyesindeki tavsiyesini iki kademe yukarıya taşıyarak “AL” şeklinde güncelledi ve fiyat hedefini 85 dolarlık artışla 310 dolara çıkardı. Leon’un bir önceki fiyat hedefi, çarşamba günkü kapanışa kıyasla 18% düşüşe işaret ediyorken, yeni fiyat hedefi 12%’lik bir yükseliş potansiyeli anlamına geliyor. Leon’un bu güncellemesi, geçen hafta Alphabet YouTube ile NFLX’in, Sunday “Ticket” abonelik paketi için yıllık 2 milyar dolara anlaştığına dair yapılan haberlerin ardından geldi.

Yayıncılık devleri pazarda pay sahibi olmak adına spor etkinliklerini yayınlama konusunda girişimlerde bulunsalar da Leon, Netflix’in diğer alanlardaki hakimiyetini dikkate alarak bu segmentte rekabete girmeye ihtiyacı olmadığını belirtiyor. Leon çarşamba günü hazırladığı bir müşteri bilgilendirme yazısında, “NFLX’in büyük zarar riski taşıyan bir ana spor etkinliğine veya sponsora ihtiyacı olmadığı konusunda hemfikiriz. “Bize göre rakiplerinin, küresel bazda yayıncılık yaparak kâr elde eden birkaç isimden biri olan NFLX’i yakalamaları zor olacak” ifadelerini kullandı. Analist, yayıncılık şirketinin reklam içeren yeni, ucuz abonelik paketinin ve şifre paylaşımını azaltma çabalarının olumlu sonuçlar doğuracağını söyledi.

 Leon ayrıca “sınıfının en iyisi” arama ve kişiselleştirme seçeneklerinin ve zirvede yer alan yeni orijinal içeriklerinin de abone sayısını arttıracağını ve zararı azaltacağını belirtti. Leon, daha geniş bir risk priminin yanı sıra halen geçmişteki seviyelerin altında olduğunu belirttiği 21,4’lük ileriye dönük “toplam işletme değeri-FVAÖK” oranı uyguladı. Hisse başına gelir beklentilerini 2022 ve 2023 konsensüs tahminleriyle aynı seviyede tuttu. Bu yıl 52% düşüş yaşayan hisse perşembe gün ortası işlemlerde 5,3% yükseldi. FactSet verilerine göre analistlerin yalnızca 49%’u hisseyi “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla tavsiye ediyor. Ancak Leon’un belirlediği fiyat hedefinin biraz altında kalan 302,89 dolarlık ortalama fiyat hedefi, 9,4%’lük bir yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

Netflix’e İki Kademe Birden Yüksek Not!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC