Borsa Haberleri

Net Holding (NTHOL): 2024’te Ciroda 25% ila 30% Arası Artış Bekliyoruz

Ocak 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Net Holding (NTHOL): 2024’te Ciroda 25% ila 30% Arası Artış Bekliyoruz

Net Holding (NTHOL) Grup CFO’su Orlando Carlo Calumeno, 2024’te tesis açılışlarıyla birlikte ciroda 25%-30% artış beklediklerini ifade etti.

Calumeno “Kıbrıs’ta kiracısı olduğumuz tesisi satın aldık. İç verimlilik açısından çok makul bir yatırım oldu. Toplam tesis sayımız 20’den 24’e çıkacak. Açılışlarla birlikte 2024 yılında ciroda 25%-30% artış bekliyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Enflasyon muhasebesine de değinen Calumeno, “Enflasyon muhasebesi bizi teorik olarak olumlu etkileyecek. SPK’nın kararına göre sermayemizi 500 milyon TL’ye düşürebiliriz” dedi.

Calumeno ilk 2023’ün ilk 9 ayında 2022’yi geride bıraktıklarını belirtti. Calumeno şirketin ek yatırımlarına da değinerek şöyle dedi:

“Bulgaristan’ın Sofya kentinde bu ülkedeki ikinci tesisimizi açacağız. Bulgaristan’daki mevcut tesis bu seneyi rekor ile tamamlayacak. Montenegro’da da Avrupa’nın en önemli tesislerinden birini açıyoruz”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti