Bültenler

NEF, Galatasaray’ın Yeni Stat Sponsoru Oldu

October 12, 2021 • 2 dakika okuma süresi
NEF, Galatasaray’ın Yeni Stat Sponsoru Oldu

12 Ekim’in ilk saatlerinde Galatasaray tarafından KAP’a yapılan açıklamada, yeni stat sponsorunun NEF olduğu bildirildi.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (GSRAY)’nin KAP’a yaptığı bildiriminde; “Şirketimiz ve Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Timur Şehircilik Planlama A.Ş. arasında 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplamda 10 (5+5) sezon için 725 milyon TL + KDV değerinde stat isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzalanmıştır.” dendi.

Bildirinin devamında ise; “İşbu tutarın 652 milyon 500 bin TL + KDV’si şirketimize, geri kalan 72 milyon 500 bin TL + KDV ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne ödenecektir.” açıklaması yapıldı.

🏃 Bir Adım Gerisi 

  • Türk Telekom ile önceki sponsorluğunda  80 milyon dolar’a anlaşan Galatasaray’ın NEF ile TL bazında yaptığı anlaşma bugünün kuru ile yaklaşık 80 milyon dolara denk geliyor.
  • Dün üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan GSRAY’ın; bir önceki dönemde 151,8 milyon TL olan dönem geliri, bu dönemde 284,2 milyon TL’ye yükseldi.
  • Galatasaray (GSRAY) bir önceki dönemde 434,5 milyon TL zarar açıklamıştı. Fakat haziran-ağustos döneminde de 37 milyon TL net kâr açıkladı.
  • Bir önceki dönemde 3 milyar 28 milyon TL olan borç, 332 milyon TL artışla     3 milyar 360 milyon TL’ye yükseldi.

👀 Nasıl Etkiledi?

Haberin ardından GSRAY, 12 Ekim Salı gününe %0,32 düşüşle 3,49 TL seviyesinden başladı.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı