Borsa Yorumları

Needham’ın “GÜÇLÜ AL” Listesi: Bir Hissenin Hedef Fiyatında 146% Artış Potansiyeli

Ağustos 18, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Needham’ın “GÜÇLÜ AL” Listesi: Bir Hissenin Hedef Fiyatında 146% Artış Potansiyeli

Needham analistlerine göre, yatırımcı radarının altında kalan biyoteknoloji isimlerinden büyük yazılım sağlayıcılarına kadar birçok şirket bu yıl hâlâ büyük kazançlar elde edebilir.

✍️ Needham her çeyrek dönemde, favori hisselerini içeren bir “GÜÇLÜ AL” listesi yayımlıyor. Bu seçimlerin arkasındaki analistler, hisselerin önümüzdeki 6 ile 12 ay içinde pazarın ortalama toplam getirisinin yanı sıra, izledikleri diğer menkul kıymetlerden de daha iyi performans göstermesini bekliyor.

Yatırımcılar, bu ay bir dizi piyasa kaybına tanık olduktan sonra bazı potansiyel getiriler için bu isimlere bakabilir. Üç büyük endeks de ağustos ayında düşüş yaşadı. S&P 500 ve Dow Jones sırasıyla 3,5% ve 1,8% değer kaybederken Nasdaq 5%’in üzerinde düşüş yaşadı. Hatta salı günü S&P 500 mart ayından bu yana ilk kez 50 günlük hareketli ortalamasının altında kapandı.

🤩 Ancak korkuya kapılmaya gerek yok. Çünkü Needham’ın “GÜÇLÜ AL” listesi yatırımcılar için iyi beklentilere sahip isimler sunuyor:

  • MongoDB (MDB)
  • Day One Biopharmaceuticals (DAWN)
  • Rivian Automotive (RIVN)
  • Chewy (CHWY)
  • Sarepta Therapeutics (SRPT)
  • Cytokinetics (CYTK)
  • Calix (CALX)
  • Udemy (UDMY)

💊 Needham, klinik aşamadaki biyoteknoloji şirketi Day One Pharmaceuticals’da 146%’dan fazla artış bekliyor. Şirket, ikinci çeyrekte hisse başına 0,61 dolar zarar bildirdi ve bu rakamlar analistlerin beklentileriyle aynı seviyede gerçekleşti.

Analist Ami Fadia, Day One’ın pediatrik beyin kanseri ilacı tovorafenib’e ilişkin başvuru sürecinin devam ettiğini ve ekim ayına kadar tamamlanmasını beklediğini belirtti. Hisseler bu yıl 37%’den fazla değer kaybetti ancak ağustos ayında yaklaşık 1% değer kazandı.

🧑‍💻 Veritabanı yazılımı üreticisi MongoDB, Needham’ın bir diğer favorisi. Analistler, salı günkü kapanış fiyatına göre hissede 17% artış öngörüyor.

Analist Mike Cikos, haziran ayında düzenlenen bir etkinlikte şirketin çeşitli ürün duyuruları yaptığını ve Atlas bulut tabanlı veri hizmetleri paketinin tüketim eğilimleri hakkında bilgi verdiğini söyledi. 

Cikos, “Atlas Stream Processing’i platform için pozitif olarak görüyoruz. Yönetim, uzun vadeli hedeflerine ulaşma konusunda daha fazla güvene sahip olduğunu vurguluyor.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC