Borsa Haberleri

Musk ve Zuckerberg Canlı Yayında Kozlarını Paylaşacak

Musk ve Zuckerberg Canlı Yayında Kozlarını Paylaşacak
Google News Icon Takip Et

Elon Musk ve Mark Zuckerberg’ün geçtiğimiz aylarda gündemde büyük bir hareketlilik yaratan kafes dövüşü gelişmesini hatırlamayan yoktur. 

Her şey Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk’ın, teknoloji devi Meta Platforms’un (META) Twitter’a rakip bir uygulama üzerinde çalıştığı iddialarıyla CEO Mark Zuckberg’ü kafes dövüşüne davet etmesiyle başlamıştı.

Hafızanı tazelemek istersen, hikâyenin başını buradan okuyabilirsin.  

Kafes dövüşü iddiaları son birkaç haftadır gündemden düşmüştü. Ancak adı sık sık (Twitter’da, ya da yeni adıyla X’te yaptığı değişiklikler gibi) çılgın girişimlerle anılan Musk, dövüş hazırlıklarının tam gaz devam ettiğini ve X üzerinden canlı yayınlanacağını söyledi. 

Musk, “Zuck vs. Musk dövüşü X’te canlı yayınlanacak. Tüm gelirler gaziler için hayır kurumlarına gidecek.” dedi. 

Musk ve Zuckerberg Canlı Yayında Kozlarını Paylaşacak

Tabii Musk ve Zuckerberg’ün tatlı (?) atışmalarına aşinaysan, işin burada bitmediğini de anlamışsındır.

Musk’ın paylaşımının üzerinde Zuckerberg X’e rakip sosyal medya platformu Threads üzerinden yaptığı bir paylaşımda “Hayır işleri için gerçekten para toplayabilecek daha güvenilir bir platform kullanmamız gerekmez mi?” dedi. 

İkilinin sosyal medya üzerindeki atışmaları bu kez gerçekten ringe taşınacak gibi görünüyor. Hatta Musk, X üzerinden bu kafes dövüşünün kendisini motive etmenin bir yolu olup olmadığı sorusuna, “Bu, medeni bir savaş türü. Erkekler savaşa bayılır.” yanıtını verdi. 

Dövüşün tarihi ise henüz net değil. Musk, X’te yaptığı bir paylaşımda “gün boyunca ağırlık kaldırdığını ve dövüşe hazırlandığını” söylemiş, Zuckerberg de “Ben hazırım. Bana ilk meydan okuduğunda 26 Ağustos tarihini önermiştim ama geri dönmedi.” demişti. 

Musk ve Zuckerberg Canlı Yayında Kozlarını Paylaşacak

Musk, bugün yaptığı bir diğer paylaşımda tarihin hala kesinleşmediğini belirterek, “Boynum ve sırtımın MR’ını çektireceğim. Dövüş gerçekleşmeden önce ameliyat gerekebilir. Bu hafta belli olacak.” dedi. 

Musk ve Zuckerberg Canlı Yayında Kozlarını Paylaşacak

X’in sahibi olmasının ve Tesla’yı işletmesinin yanı sıra Musk’ın iş alanları arasında ticari uzay şirketi SpaceX, Boring Company ve yapay zekâ geliştiricisi xAI yer alıyor.

Öte yandan Zuckerberg’ün Threads’i, ChatGPT, TikTok ve Instagram’dan daha hızlı bir şekilde 100 milyon kullanıcıya ulaştı. 

Musk ve Zuckerberg Canlı Yayında Kozlarını Paylaşacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s