Borsa Yorumları

Morningstar’ın Uzun Vadeli Büyüme Hisseleri

August 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morningstar’ın Uzun Vadeli Büyüme Hisseleri

Büyüme hisseleri bu yıl piyasaya destek oldu diyebiliriz. Hatta Russell 1000 Büyüme endeksi, bu yıl S&P 500’ün 15%’lik kazancına kıyasla 27% yükseldi.

Ancak Morningstar’a göre bu, yatırımcıların alım fırsatlarını kaçırdığı anlamına gelmiyor. Araştırma şirketinin kıdemli piyasa stratejisti Dave Sekera, “Bir kategori olarak büyüme hisseleri adil değere yaklaştı.” diyor ve ekliyor:

Bununla birlikte, büyüme içinde değerinin altında olan ve uzun vadeli yatırımcılara önemli bir güvenlik sağlayabilecek bazı fırsatlar var.

Morningstar’a göre, bugün büyüme hisseleri satın alırken uzun vadeli bir yatırım zihniyetini benimsemek en iyisi.

Morningstar, uzun vadede satın alınabilecek en iyi 10 büyüme hissesinin bir listesini oluşturdu. Bu listedeki hisseler Morningstar’ın 2023 yılı için sahip olunabilecek en iyi şirketler listesinden alındı.

Morningstar’a göre bu şirketler ayrıca “akıllı sermaye tahsisi kararları” alan yönetim ekipleri tarafından yönetiliyor. 

Dilersen bu hisselere birlikte göz atalım:

  • Yum China (YUMC)
  • Tyler Technologies (TYL)
  • Autodesk (ADSK)
  • Waters (WAT)
  • ASML Holding (ASML)
  • Microsoft (MSFT)
  • Astrazeneca (AZN)
  • Rockwell Automation (ROK)

🍔 Analist Ivan Su Yum China’nın mevcut hisse fiyatının Çin’in büyüyen fast-food sektöründeki birim genişleme fırsatlarını göz ardı ettiğini düşünüyor. 

Su, “Zincirler Çin’deki restoran harcamalarının 18%’ini oluştururken, bu oran dünya genelinde 34%. Kâr genişlemesi, işletme kaldıracı ve devam eden dijital ve otomasyon yatırımları ile artacaktır.” diyor. 

💻 “Federal teşvik fonlarının Tyler için sağlıklı ortamı desteklediğini ve zaman içinde şirkete istikrarlı bir büyüme ve kâr artışı sunacağını öngörüyoruz.” diyen analist Dan Romanoff, şirketin belediye yazılımları alanında “açık ara lider” olduğunu düşünüyor. 

Morningstar’ın Uzun Vadeli Büyüme Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Street