Borsa Yorumları

Morningstar’ın Ucuz ve Temettü Dağıtan Hisse Seçkisi

Haziran 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morningstar’ın Ucuz ve Temettü Dağıtan Hisse Seçkisi

Tabiri caizse borsa oynamak yürek isteyen bir şey ve temettü hisseleri, hisse piyasalarında güvenli liman arayan yatırımcılar için genellikle iyi bir alan. 

📍 Temettü hisseleri düzenli, genellikle artan gelir ödemeleri sunabilir ve hisseler genellikle istikrarlı bir yükseliş eğilimindedir. Aralarında en cazip olanlar ise temettülerini artıran hisseler çünkü bu durum şirketlerin mali durumları konusunda kendilerine güvendiğine işaret eder.

Buna paralel, Morningstar ABD borsalarında listeli, çeyrek dönemlik temettü ödeyen 654 şirketi incelemiş. Bu şirketler arasında da ikinci çeyrekte temettülerini 5% artıranları ayırmış. 

Aşağıdaki listede, Morningstar kriterlerine uyan altı şirketi inceleyebilirsin:

  • Williams-Sonoma (WSM
  • Qualcomm (QCOM)
  • Microchip Technology (MCHP)
  • Discover Financial Services (DFS)
  • Comcast (CMCSA)
  • ManpowerGroup (MAN)

🛋️ Analist Jamie Katz, Williams-Sonoma’nın 750 milyar dolarlık küresel ev ürünleri ve 80 milyar dolarlık ABD işletmeler arası sektörlerinde sağlam bir konumda olduğunu düşünüyor. 

Katz, “Şirket tarihsel olarak markalarının çoğunu, yetersiz hizmet alan segmentlerde organik olarak piyasaya sürdü. Ve markanın maddi olmayan varlığı, Williams-Sonoma’nın büyümesinde kilit bir faktör olmaya devam ediyor.” yorumunu yapıyor. 

📺 “Comcast’in çekirdek kablo segmenti gözle görülür bir rekabetçi avantaja sahip ancak rekabetin artmasıyla büyümenin yavaşlaması da muhtemel.” diyen analist Michael Hodel, genel olarak Comcast’in öngörülebilir gelecekte güçlü nakit akışı ile ılımlı bir büyüme göreceğine inanıyor. 

💼 Analist Joshua Aguilar, oldukça parçalanmış istihdam sektöründe Manpower’ın liderliğini koruduğunu düşünüyor. Şirketin en çeşitli üç küresel istihdam hizmetinden biri olduğunu belirten Aguilar, “Manpower’ın Talent Solutons ve Experis markarları gibi daha yüksek değerli çözümlere geçişinin devam edeceğini düşünüyoruz.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Street