Borsa Yorumları

Morningstar’a Göre Bu Önemsenmeyen Hisselerin Artış Potansiyeli Yüksek

May 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morningstar’a Göre Bu Önemsenmeyen Hisselerin Artış Potansiyeli Yüksek

Yılbaşından bu yana S&P 500’ün 8%’e yakın ralli yapmasıyla belirli sektör ve hisselerin, aşırı alım noktasına gelmeleri sebebiyle gereğinden fazla yükseldiğine dair işaretler var. 

🕰️ Değişim zamanı: Bu noktada ilk akla gelen sektör de teknoloji. Özellikle de piyasa değeri yüksek teknoloji şirketleri rekor tazeleyerek endekslere adeta hükmediyor. Ve Morningstar analisti Dave Sekera’ya göre yatırımcıların portföylerinde değişikliğe gitmesi için iyi bir zaman.

Sekera, “Şu anda küresel büyüme hisselerinin portföyünüzdeki ağırlığını düşürmek için iyi bir zaman ve bence değer kategorisi ağırlığınızı artırabilirsiniz. Döngüsel sektörlerin birçoğu hâlâ çok düşük değerde.” yorumunu yapıyor.

Gelecek birkaç çeyrek dönemde zorlu günler bekleyen Sekera, yatırımcıların pek önemsemediği aşağıdaki hisselerde artış bekliyor. 

Yılbaşından bu yana 37% artan Alphabet (GOOGL) Sekera’nın ilk favorilerinden. “Alphabet şimdiye kadar oldukça iyi bir performans sergiledi” diyen Sekera, Alphabet’in hâlâ dört yıldızlı bir hisse olduğunu belirtiyor. 

Sekera, “Warner Brothers (WBD) ve AT&T (T) gibi geleneksel isimler de bize göre değerlerinin altında işlem görüyor ve bugün yatırımcılar için çok iyi fırsatlar sunduklarını düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Bankacılık sektörü için Charles Schwab’ı (SCHW) seçen Sekera, sektörün bölgesel bankacılık krizinin ardından ciddi bir düşüşle karşılaşmasına rağmen SCHW’nin toparlanma yolunda yatırımcısına fayda sağlayabilecek bir hisse olduğunu düşünüyor. 

Elektrik araçlar dönüşümünü de önemli bir fırsat olarak değerlendiren Sekera, bu alanda da lityum ve elektrikli otomobil parçaları isimlerine odaklanmış. Sekera’nın bu sektörlerde artış beklediği hisseler ise Lithium Americas (LAC) ve BorgWarner (BWA). 

Morningstar’a Göre Bu Önemsenmeyen Hisselerin Artış Potansiyeli Yüksek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC