Borsa Yorumları

Morgan Stanley’nin Yükselişe Geçtiği Hisseler

Morgan Stanley’nin Yükselişe Geçtiği Hisseler
Google News Icon Takip Et

Morgan Stanley analistleri bu hafta göz ardı edilemeyecek kadar cazip olduğunu düşündükleri bir dizi hisse belirledi. 

Bankanın yukarı yönlü sağlam beklentilere sahip olduğu ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirdiği bu hisseleri aşağıda detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. 

📍 Broadcom (AVGO)

Banka, bu hafta başında yarı iletken hissesini “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla yeniden izlemeye başladı. Bu kararla analist Joseph Moore, Broadcom için önümüzdeki aylarda yapay zekâ da dahil olmak üzere bir dizi olumlu katalizöre işaret ediyor.

Broadcom’un yapay zekâ hedeflerini kolayca yerine getirmesini, hatta aşmasını bekliyoruz.” diyen Moore, buna ek olarak Broadcom’un 2023’ün sonlarında tamamlanan VMware satın almasından kaynaklanan sinerjiler konusunda da yükselişte:

Broadcom’un VMware’i yazılım portföyüne başarıyla entegre etmesini ve operasyonlara odaklanmasını, maliyetleri düşürmesini ve istikrarlı nakit akışları sağlamasını bekliyoruz.”

Moore, şirketin yapay zekâ dışındaki işleriyle ilgili bazı yatırımcı endişelerini kabul etti ancak Broadcom’un yeni müşterilerle hız kazandığı bir dönemde hissedarları sakin olmaya çağırdı.

Analist, “Bu görünüm ve herhangi bir yapay zekâ rakibine kıyasla önemli ölçüde daha yüksek serbest nakit akışı marjları karşısında hisse, yapay zekâ alanında NVDA’ya açık bir alternatif haline geliyor.” diye ekledi.

Broadcom ayrıca bu haftanın başlarında mali ikinci çeyreği için güçlü bir bilanço açıklayarak, 10’a 1 hisse bölünmesiyle yatırımcılarını oldukça memnun etti. Çip şirketinin hisseleri, bu yıl 55% artış gösterdi.

📍 Toast (TOST)

Analist Josh Baer’e göre, bu yıl 24% değer kazanan restoran ödeme şirketinin son yatırımcı gününden sonra “Boğa vakası güçleniyor.

Toast, dikey teknoloji liderliğini açıkça ortaya koyarak genişleyen bir fırsat karşısında verimli bir şekilde pay ve para kazanma yeteneğini detaylandırdı.” diyen Baer, özellikle şirketin büyüme için geniş bir hendeğe sahip olduğunu düşünüyor.

Analiste göre yeni coğrafyalar, yeni dikeyler, yeni ürünler ve yazılım ve fintek genelinde artan para kazanma gücü, önümüzdeki yıllarda Toast için cazip büyüme fırsatının altını çiziyor.

📍 Arista Networks (ANET)

Analist Meta Marshall’a göre Arista tüm silindirleri ateşliyor: Ağ şirketi geçtiğimiz günlerde ilk halka arzının 10. yıldönümü kutlamasına ev sahipliği yaptı ve görünüşe göre analist bundan çok etkilendi.

Marshall, şirket gelirinin son 10 yılda 10 kattan fazla arttığını belirterek, etkinliğin büyük bölümünde şirketin geçmişi tartışılırken, yapay zekâ ve geleceğin ana odak noktası olduğunu söyledi.

Marshall, Arista’nın ethernet anahtarının yapay zekâ ağlarında önemli bir rol oynamasının beklendiğini belirterek, “Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ethernet’in avantajları ve Arista’nın bu fırsatı yakalamak için neden iyi bir konumda olduğu üzerine çok zaman harcandı.” diye ekledi.

Şirket hisseleri 2024’te neredeyse 40% artmış olsa da Marshall daha şirketin önünde yükseliş için alan olduğunu söyledi ve “Arista’yı buraya getiren yenilikçi ruh devam ediyor.” diye ekledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC