Borsa Yorumları

Morgan Stanley’nin Katlanabilir Akıllı Telefon Pazarındaki Favori Hisseleri

Morgan Stanley’nin Katlanabilir Akıllı Telefon Pazarındaki Favori Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Morgan Stanley analistleri, katlanabilir telefonların “akıllı telefon pazarında bir sonraki heyecan verici gelişme” olduğunu belirterek, bu gelişmeden faydalanacak birkaç hisse belirledi. 

Banka, katlanabilir akıllı telefonların küresel sevkiyatlarının 2022 ve 2025 yılları arasında 45%’lik bir yıllık bileşik büyüme oranına (CAGR) ulaşmasını bekliyor. 

Morgan Stanley’nin Derrick Yang liderliğindeki analistleri, 30 Ağustos tarihli bir araştırma notunda “Katlanabilir ekranları, akıllı telefon ekranları için bir sonraki büyük olay olarak görüyoruz.” yorumunu yaptı. 

Bu kapsamda bankanın öne çıkan isimler olarak belirlediği hisselere birlikte bakmaya ne dersin?

📱 Banka geçen ay Mix Fold 3 telefonunu piyasaya süren Çinli üretici Xiaomi’yi (XIACY) oldukça beğeniyor. Banka, telefonun şirketin “üst düzey bir marka imajı oluşturmasına” yardımcı olabileceğini düşünüyor ve telefonun daha uzun süre dayanmasını sağlayabilecek ve kullanıcı deneyimini geliştirebilecek yeni ekran teknolojisine dikkat çekiyor. Morgan Stanley ayrıca Xaomi’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor. 

📱 Hasara dayanıklı Gorilla Glass isimli bir ekran üreten ve Samsung’un tedarikçisi olan ABD’li Corning (GLW) de Morgan Stanley’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu verdiği bir diğer hisse. Analistler, “Gorilla Glass akıllı telefonların ötesine geçti (yani giyilebilir cihazlara, tabletlere, dizüstü bilgisayarlara kadar uzandı) ve 45’ten fazla markada 8 milyardan fazla cihazda uygulandı.” yorumunu yapıyor. 

📱 Her ne kadar Apple’ın (AAPL) “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korusa da Morgan Stanley analistleri, akıllı telefon devinin katlanabilir bir iPhone üretmesi için önünde birkaç yıl olduğunu düşünüyor.

Analistler, “Apple yeni teknolojileri rakiplerinden daha geç benimsedi ancak sonunda üstün bir ürünle piyasaya çıktı. Apple’ın katlanabilir akıllı telefonlara girişini de benzer şekilde değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı. Banka, katlanabilir bir iPhone’un “güncellemeleri teşvik etmek için bir katalizör olacağını” ancak telefon fiyatının satışları engelleyebileceğini de sözlerine ekledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC