Borsa Yorumları

Morgan Stanley’nin Bilanço Sezonu Hisseleri

April 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin Bilanço Sezonu Hisseleri

S&P 500’de işlem gören 88 şirketten 76%’sı analist beklentilerini aştı. Bilanço sezonu tüm hızıyla devam ederken, Morgan Stanley de favori hisselerini açıkladı. 

Morgan’ın favorilerinden ilki Cinemark (CNK). İnternet üzerinden her içeriğe erişim sağlanabilen bir çağda olsak da analist Benjamin Swinburne’a göre sinemada film izlemenin modası henüz geçmedi. 

Swinburne, yılbaşından bu yana 90% artan Cinemark hissesinin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 16 dolardan 21 dolara yükseltti ve “Gişe hasılatlarındaki toparlanmaya paralel olarak bu hissede ciddi bir artış beklemeye devam ediyoruz.” yorumunu yaptı. 

Mobil ofis ve depolama alanı sağlayıcısı WillScot Mobile Mini (WSC), analist Dillon Cumming’e göre göz ardı etmek için fazla çekici bir hisse. 

WillScot hissesi yılbaşından bu yana 6% değer kaybetti. Morgan Stanley, ticari ve ofis gibi gayrimenkulun “kredilerden etkilenen alanlarında zayıflıklar” görse de WillScot’un bu zorluklara göğüs gerebileceğini düşünüyor. 

Tüketici ürünleri şirketi Church & Dwight (CHD), Morgan Stanley’nin bir diğer favorisi. Gelecek hafta bilanço açıklayacak olan şirketin birinci çeyrek rakamları çok etkileyici olmayabilir ancak analist Dara Mohsenian yine de CHD hisselerinin çekici olduğunu düşünüyor. 

CHD yılbaşından bu yana 13% arttı ve Mohsenian ocak ayında kârlılık ve satışlardaki artışa paralel CHD’nin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncellemişti. 

Mohsenian fikrini değiştirmemiş gibi görünüyor: “CHD, takip ettiklerimiz arasında en savunmacı portföylerden birine sahip. ABD’de 82%’ye yakın satış oranına sahip şirket, makro faktörlerin etkili olduğu tüketici talebi zorluklarıyla baş edebilecek bir konumda.

Morgan Stanley’nin Bilanço Sezonu Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC