Borsa Yorumları

Morgan Stanley’nin 2023 İçin Cazip Bulduğu Hisseler!

January 16, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin 2023 İçin Cazip Bulduğu Hisseler!

Morgan Stanley geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, analistlerin yeni yılda önemli ölçüde düşük değerlenmiş olduğuna inandıkları hisseleri sıraladı.

Yatırımcıların, bugüne kadarki en iyi risk/ödül oranlarına erişen bu hisseleri şimdi almaları gerektiği belirtildi. 

Morgan Stanley’nin araştırmasını baz alarak 2023’te alınabilecek en iyi hisseleri sizler için derledik. 

Bu hisseler; Dick’s Sporting Goods (DKS), Verizon (VZ), Alibaba (BABA), Constellation Brands (STZ) ve Sealed Air (SEE). 

Dick’s Sporting Goods (DKS)

Analist Simeon Gutman’a göre spor eşyası perakende şirketi bir “Olimpik dönüşüm” gerçekleştirdi. 

Kurumdan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Dick’s Sporting Goods’un satış/marj profilini değiştirmeyi başarabilen “ender” perakende şirketlerinden biri olduğunun altı çizildi. 

Ancak Gutman yatırımcıların henüz ikna olmadıklarını ve şirketin “inişli çıkışlı satış artışı” geçmişini onaylamadıklarını düşünüyor. 

Ancak yine de kurum, yatırımcıların bu hisseyi alması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunuyor. Gutman, Dick’s Sporting Goods’un pandemi öncesinde, şirkete “daha hızlı büyüme ve daha kârlı iş” sağlayacak olan birtakım yapısal değişikliklere gittiğini sözlerine ekledi. 

Analist ayrıca, perakende şirketinin müşteri tabanının gelir seviyesi daha yüksek kesime kaydığını ve spor eşyaları kategorisinin büyüme açısından önünün açık olduğunu belirtti.

Constellation Brands (STZ)

Analist Dara Mohsenian bira ve meşrubat devinin hisselerine güveniyor. Kurumdan yapılan açıklamada yatırımcıların da bu hisseye güvenmeleri gerektiği vurgulandı.

Görüşlerini paylaşan analist, “Açık konuşmak gerekirse, makro etkenlerin STZ’nin bira satış artışı üzerinde olumsuz ve sürekli bir etkisi olduğunu düşünüyoruz ve daha önce modellediğimiz yaklaşık 6-7% artış tahminimize kıyasla tüketim artışının yaklaşık 6% aralığında olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ancak kuruma göre bu durum son derece “ikna edici bir risk/ödül” fırsatı oluşturuyor. 

Morgan Stanley’den yapılan açıklamada piyasanın adil olmayan bir şekilde Constellation’ı bir “zayıf büyüme hikâyesi” olarak nitelendirdiği belirtildi. 

Alibaba (BABA)

BABA, 2024 yıl sonu için 11 kat olan F/K tahminleriyle önceki büyüme oranına göre ucuz fiyatlanmış görünüyor. Özellikle finans teknolojisi üzerindeki hafifletici düzenleme, temel bir katalizör. Son üç yıldır ilk kez hisseyi, konsensüs olmaksızın İlk Tercih seviyesine yükseltiyoruz. 

Çin internet endüstrisinde 2023 için ilk tercihimiz: Endüstride en cazip risk/ödül oranını tetikleyen çok sayıda katalizör (yeniden açılma, maliyet etkinliği sağlama, düzenlemelerdeki hafifleme, bulut dönüşümünün yeniden ivme kazanması ve değerleme) görüyoruz.” 

Verizon (VZ)

Cazip Risk/Ödül Oranı ve Tırmanmaya Başlayan Serbest Nakit Akışı. 2022’de belirgin bir şekilde “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” gösteren VZ, mutlak ve göreceli bazda tarihe geçecek cazip bir değerleme ile işlem görüyor. 

2023’te işletme performansının düzeleceğini ve 2024’te serbest nakit akışının 45% artacağını öngörüyoruz. Bununla birlikte cari seviyelerde hissenin fazlaca olumsuz bağıl görünüm sebebiyle ucuz olduğuna inanıyoruz ve eğilimin gittikçe olumluya döndüğüne dair sinyaller alıyoruz.

Sealed Air (SEE)

Kendine özgü büyüme etkenleri gördüğümüz, güçlü bilançolar açıklayan ve hissedarlarına sağlam getiriler sağlayan CCK ve SEE için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notumuzu yineliyoruz. Bu yüzden fiyatlama gücünün ve istikrarın 2023’te geçen yıl olduğundan daha da önemli hale geleceğini düşünüyoruz. Sealed Air’i, 2022’de fiyat/maliyet ve marj artışı açısından üstün performans göstermesini sağlayan farklılaşmış iş modeli sebebiyle tercih ediyoruz. “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notumuzu yinelediğimiz Crown Holdings ve Sealed Air’in hem 2023’te hem de uzun vadede hacimli bir “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” göstermelerini sağlayacak kendine özgü faktörlere sahip olduğunu düşünüyoruz.” 

Morgan Stanley’nin 2023 İçin Cazip Bulduğu Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC