Borsa Yorumları

Morgan Stanley’in Tercih Ettiği Yazılım Hissesi!

November 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’in Tercih Ettiği Yazılım Hissesi!

Morgan Stanley, kendi sektöründe en büyük serbest nakit akışı sağlayan şirketlerden biri olma yolunda hızla ilerleyen bir yazılım şirketi olan ServiceNow (NOW)’un yatırımcıların radarına girebileceğini açıkladı. 

Bankanın daha önce öne çıkardığı Salesforce (CRM)’nin yerine ServiceNow’ı takibe alan analist Keith Weiss bu hisse senedini ilk tercih olarak nitelendirdi. Weiss bu görüş değişikliğine sebep olarak ServiceNow’ın “sınıfının en iyisi olan birim ekonomisine” sahip oluşunu ve güçlü pozisyonunu gösterdi. 

Weiss perşembe günü kaleme aldığı bir bilgilendirme notunda, “Bilgi Teknolojilerinde Kayıt Sistemi’nden, işletme genelinde çok sayıda sistemi birbirine bağlayan Eylem Sistemi’ne geçiş büyüme olanağını güçlendiriyor ve sınıfının en iyisi olan birim ekonomisiyle, 2024 mali yılında 2023’e kıyasla serbest nakit akışında 30%’dan daha yüksek oranda artış sağlayacağına yönelik güvenimizi destekliyor” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca, ServiceNow’ın geniş ve büyümekte olan bu pazardan fayda sağlayacak şekilde iyi konumlanmış olduğu görüşünü paylaşan Weiss, “ServiceNow iş akışı otomasyon platformu, iş süreçlerini optimize etme arayışında olan işletmelerin tam aradığı şey ve şirketin sadece 4% paya sahip olduğu bu pazarda yaklaşık 175 milyar dolarlık bir pazar fırsatı oluşturuyor” dedi. 

ServiceNow hisseleri bu yıl 36,5% değer kaybetti. Bununla birlikte Morgan Stanley’in 520 dolarlık fiyat hedefi hissenin perşembe günkü kapanış fiyatına kıyasla 26% değer kazanma potansiyeli taşıdığına işaret ediyor. 

Weiss bilgilendirme notunun devamında şu ifadeleri kullandı: ”Büyümenin yavaşladığı bu ortamda faaliyet kârın 40%’tan fazlasını teşkil eden mevcut birim ekonomisi sayesinde, büyük (ve büyümeye devam eden) pazardaki konumunun güçlü olması ve dikkate değer kâr artışı olanağı bulunması, şirketin yazılım sektöründeki en iyi serbest nakit akış artışı hikâyelerinden birini yazmasına neden olabilir.” 

Morgan Stanley’in Tercih Ettiği Yazılım Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC