Morgan Stanley’e Göre NIO Yakın Vadede Toparlanacak

July 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’e Göre NIO Yakın Vadede Toparlanacak

Morgan Stanley, NIO (NIO)’ya hisse fiyatlarının kısa süre içinde artacağı görüşüne dayanarak taktiksel bir fikir çağrısı yayınladı. Şirket, Çin elektrikli araç üreticisinin hisselerinin HSCI Endeksi (Hang Seng Endeksi)‘nden 9% daha düşük performans gösterdiğini ve ABD’de işlem gören hisselerinin de geride kaldığını belirtti. Analist Tim Hsiao, “Haziran ayı satışları ve güçlü bir ürün hattı sayesinde yatırımcıların güveninin artacağına ve şirketin hisselerinin iyileşeceğine inanıyoruz.” dedi. 

NIO Hisseleri Hang Seng Endeksi’nin Gerisinde Kaldı

Analistler, NIO’nun Hong Kong Borsası’nda işlem gören hisselerinin son işlemlerde Hang Seng Endeksi’nden 9% daha düşük olduğunu; ABD borsalarında yer alan hisselerinin de benzer gerilemeyi yaşadığını söyledi. NIO hisseleri Perşembe günü piyasa öncesi işlemlerde 1,56% düştü ve 21,52 dolar seviyesine geriledi. 

NIO, Aylık Teslimatlarını ve Ağustos Ayı Satışlarını Bildirecek

Morgan Stanley, NIO hisselerinin 15 gün içinde artacağı görüşüne bağlı olarak şirkete çağrı yaptı ve izlemesi gereken yol haritası hakkında bilgi verdi. Şirket analisti Tim Hsiao, durgun endüstri nedeniyle düşen satışların Haziran ayında artırılması ve güçlü bir ürün hattı oluşturulması sonucunda yatırımcının şirketin faaliyetlerine olan inancının yükseleceğini söyledi. Hsiao, yatırımcının NIO’ya olan güveninin artmasının ardından şirketin hisselerinde hedeflenen toparlanmanın da hız kazanacağını belirtti. Buna bağlı olarak şirket, 1 Temmuz’da aylık teslimatını ve Ağustos ayının ilk bölümünde elde ettiği kazancı bildirecek. 

Morgan Stanley’e Göre NIO Yakın Vadede Toparlanacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı