Borsa Yorumları

Morgan Stanley’e Göre Muhteşem Alım Fırsatı Sunan 3 Hisse

Morgan Stanley’e Göre Muhteşem Alım Fırsatı Sunan 3 Hisse
Google News Icon Takip Et

Hisse piyasaları geçtiğimiz haftalarda yeniden yükselişe geçti ve S&P 500 gösterge endeksi, geçen hafta kısa bir süreliğine 5.500 seviyesine ulaştı. Endeks, yılbaşından bugüne 15,4% ve son 12 ayda 27%’nin üzerinde değer kazandı.

Bu hareket, değerlemelerin cazip olup olmadığına dair endişeleri artırdı ancak Morgan Stanley’den Andrew Slimmon borsadaki yükseliş duruşunu koruyor.

Morgan Stanley Investment Management’ın genel müdürü ve kıdemli portföy yöneticisi, “Aslında bu hareket beni cesaretlendiriyor. Yapay zekâdaki satışa rağmen borsadaki değer alanların çoğu oldukça iyi performans gösterdi.” ifadelerini kullandı

Ancak unutulmaması gereken şeyin, S&P 500’ün son 8 ayın 7’sinde yükseldiği ve ekim ayının en düşük seviyesinden bu yana 40% arttığı olduğunu belirten Slimmon, dolayısıyla bu yaz bir tür düzeltme yaşanmasına neredeyse kesin gözle bakıyor.

Bununla birlikte portföy yöneticisi, S&P 500’ün yılın dördüncü çeyreğinde daha da yükseleceğini ve “iyileşmeyen yüksek enflasyon ve zayıf ekonomik büyüme korkusu nedeniyle endeksin 2024’ü 6.000’e yakın bir seviyede tamamlamasını bekliyor.

🤔 Peki Hangi Hisseler Öne Çıkıyor? 

Slimmon, bu görünümde yatırımcılar için çeşitli fırsatlar görüyor:

Kazanç revizyonları birçok sektörde yılbaşından bugüne son derece güçlü kalmaya devam ediyor, bu nedenle mükemmel revizyonlara sahip olan ancak son zamanlarda performans konusunda geciken hisselere odaklanmanızı tavsiye ederim.” 

Slimmon ayrıca, büyük sermayeli hisselerde, özellikle de kazanç döngüsü sırasında gelen mevsimsel şokları atlatabileceğini söylediği yapay zekâ sektöründekilerde de yükseliş eğiliminde.

Slimmon’ın şu anda beğendiği üç hisse arasında yatırım bankası JPMorgan Chase (JPM), sigorta şirketi Progressive (PGR) ve İrlandalı yapı malzemeleri şirketi CRH (CRH) yer alıyor.

Portföy yöneticisi, bu şirketlerin işlerinin güçlü olduğunu ve bunun da onları muhteşem bir yatırım fırsatı haline getirdiğini söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC