Borsa Yorumları

Morgan Stanley’e Göre “Kale” Gibi Sağlam Hisseler

Morgan Stanley’e Göre “Kale” Gibi Sağlam Hisseler
Google News Icon Takip Et

“Mart ayının, ayı piyasasının yeniden başlaması açısından yüksek riskli bir ay olduğunu” kaydeden Morgan Stanley ABD hisse senetleri baş stratejisti Mike Wilson’a göre, artık birçok yatırımcı ayı piyasasının bu noktada kalacağına inanıyor.

Piyasa ortamında direnç gösterebilecek ve sektör üstü performans gösterebilecek “kale” gibi sağlam hisseleri sizler için inceledik. Listede, düşük volatilite seviyelerine veya 1.0’dan düşük bir betaya sahip hisseler yer alıyor. Bu hisseler ayrıca 2023’te 2%’den daha yüksek bir temettü getirisi ve 1%’i aşkın bir kâr artışı kaydetmiş durumda. Bir hissenin sektör üstü performans gösterebilmesi için, yılın başından bugüne kadar 3,7%’den fazla değer kazanması gerekiyor. 

Cincinnati Financial (CINF), M&T Bank (MTB) ve U.S. Bancorp (USB) dâhil olmak üzere finansal açıdan güçlü olan birkaç bölgesel banka da listede yer alıyor.

U.S. Bancorp (USB)’un “NÖTR” olan notunu yakın zamanda “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükselten Piper Sandler, bu şirketin “belirsiz bir ortamda en sağlam görünen büyük bölgesel hikâyelerden biri” olduğunu belirtti. 2023’te U.S. Bancorp (USB)’un hisse başına kârının neredeyse 35% büyümesi, cari temettü getirilerinin ise 4% seviyesinde kalması öngörülüyor. Bununla birlikte hisseler bu yıl şu ana kadar 9%’dan fazla değer kazanırken son 12 ayda 15% geriledi.

Şu an itibarıyla 4,3% temettü getirisi sağlayan elektrik şirketi Edison International (EIX) da barajı aştı. Analistlerin gözdelerinden biri olan hisseyi takip eden analistlerin 43,7%’si bu hisseyi “AL” notuyla tavsiye ediyor.

İstikrarlı bir büyüme kaydeden Edison (EIX) hisseleri son 12 ayda 7% yükseldi.

Listedeki tek teknoloji şirketi, hisse başına kârda 2,5% büyüme kaydetmesi beklenen Garmin (GRMN). FactSet verilerine göre, aktivite takip cihazları üreticisi Garmin konsensüs tahminlerini aşan 4. çeyrek bilançosunu kısa bir süre önce açıkladı. Hisseler son 12 ayda neredeyse 11% gerilemiş olsa da 2023’te 6%’dan fazla yükseldi. Hisseler konusunda kafalar çok karışık. Analistlerin yalnızca 28,5%’i hisseleri “AL” notuyla tavsiye ederken 71,4%’ü ise “TUT” diyor.

2023’te en yüksek hisse başına kâr artışı beklentisi, 95,4% ile gayrimenkul yatırım ortaklığı UDR’ye ait. Şirketin hisseleri son 12 ayda 21% gerilemesine karşın yılın başından bugüne kadar yaklaşık 12% yükseldi. Hisse konusunda analistlerin de iyimser olduğunu görüyoruz. Hisseyi takip eden analistlerin yarısı “AL” derken, belirlenen 12 aylık ortalama fiyat hedefi hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatına göre 9,4% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC