Borsa Yorumları

Morgan Stanley’e Göre Bu Hisseler Yaz Rüzgarıyla Atağa Kalkacak

May 30, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’e Göre Bu Hisseler Yaz Rüzgarıyla Atağa Kalkacak

Morgan Stanley’e göre, birkaç borsa devi de dahil olmak üzere bir dizi hissenin bu yaz daha da uçmak için hâlâ çok fazla alanı var.

Banka, 2024’te iki katından fazla büyüyen Nvidia’nın bile ek yükseliş potansiyeli olduğunu ve sağlam büyüme beklentileri olan tek şirketin çip devi olmadığını belirtiyor.

Biz de Morgan Stanley’in araştırmasını tarayarak bankanın uzun vadede en iyi konumda olduğunu söylediği “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip isimleri inceledik:

🧸 Hasbro (HAS)

Analist Megan Alexander, Morgan Stanley’in en çok tercih ettiği şirketlerden biri olan Hasbro’nun son bir ayda 6%’dan fazla değer kaybettiğini ancak yatırımcıların bu düşüşü satın alması gerektiğini söyledi.

Alexander, “Daha zorlu bir makro zeminde oyuncakların diğer ihtiyari kategorilere kıyasla nispeten dirençli olacağına inanıyoruz.” diyor. 

Alexander ayrıca, pazar payı düşüşlerinin sona erdiğine dair işaretler görmeye başladığını söyledi. Analiste göre Hasbro’nun Android ve Apple cihazları için geliştirdiği Monopoly Go “olumlu bir kaynak olmaya devam ediyor”.

Bu arada, bu yıl şimdiye kadar 19% yükselen oyuncak devinin geçen ay açıkladığı ilk çeyrek bilançosu, Alexander’a göre daha fazla yükselişe işaret ediyor:

Yatırımcılar, yönetimin büyümeyi artırabileceğine ve borcu azaltabileceğine dair güven kazandıkça katsayının genişlediğini görüyoruz.

💼 Progressive (PGR)

Analist Bob Jian Huang’ın en iyi seçimi olarak adlandırdığı otomobil sigortacısı Progressive de tüm silindirleri ateşliyor.

Bu yıl şimdiye kadar 28% yükselen hisse için “Progressive pahalı değil.” diyen Huang, “Fiyat/kazanç ve büyümeye göre ayarlanmış metriklere baktığımızda, bugün piyasadaki daha popüler hisselere kıyasla şirketin cazip bir şekilde değerlendiğini görüyoruz.” diye ekledi.

Huang’a göre ayrıca, gelir büyümesi ve marj genişlemesi de cazip olmaya devam ediyor.

Şirketin 2024 ve 2025 yıllarında daha fazla büyüme için iyi konumlandığına inanıyoruz.” diyen Huang, yatırımcıların hissenin pahalı olduğu yönündeki endişelerini kabul etti ancak bu endişelerin abartıldığını söyledi:

Tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olmasına rağmen, değerleme, özellikle daha iyi bilinen hisselerle karşılaştırıldığında cazip olmaya devam ediyor.

🎶 Warner Music Group

Analist Benjamin Swinburne kısa bir süre önce Warner Music Group’u “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla izlemeye başladı ve hisseyi en iyi seçim olarak adlandırdı.

Swinburne, “Geçtiğimiz 18 ay içinde müzik endüstrisinde önemli olumlu gelişmeler yaşandı.” dedi ve Warner gibi müzik şirketlerinin fiyatlandırma gücüne sahip olduğunu ve güvenilir yayın gelirleri sunduğunu belirtti.

Swinburne’e göre Warner gibi plak şirketleri yapay zekâdaki evrimden faydalanmak için yeni fırsatlar yaratmaya da odaklanmış durumda. Analist, fiyat artışları ve sanatçı merkezli modellerin benimsenmesinin, müziğin ve müzik şirketlerinin değerini doğrudan artırdığını düşünüyor.

Son olarak Swinburne, Warner Music hisselerinin ciddi şekilde değerinin altında işlem gördüğüne inanıyor. Hisse bu yıl yaklaşık 15% değer kaybetti ancak analiste göre görmezden gelinemeyecek kadar cazip:

WMG hisseleri rakiplerinin gerisinde kaldı ve benzersiz derecede cazip bir fırsat yarattı.

💾 Nvidia (NVDA)

Geçtiğimiz haftalarda bir kez daha güçlü bilançosuyla teknoloji rallisine öncülük eden Nvidia için Morgan Stanley’e göre daha da güneşli günler kapıda.

Şirketin bir kez daha 2 milyar dolar büyüme kaydettiğini ve ürün geçişi sırasında bile yavaşlama belirtisi göstermediğini, dahası birkaç önemli büyüme faktörünü vurguladığını belirten analistler, Nvidia için 1.160 dolarlık bir hedef fiyata sahip.

Banka, “Sonuç olarak, aşırı coşkunun ortasında bile mevcut ortamın yapay zekâya yatırım gerektirdiğini düşünüyoruz ve NVDA, bu kazancı elde etmenin en açık yolu olmaya devam ediyor.” yorumunu yapıyor.

Morgan Stanley’e Göre Bu Hisseler Yaz Rüzgarıyla Atağa Kalkacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC