Borsa Yorumları

Morgan Stanley’den JPMorgan’a Yüksek Not!

December 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’den JPMorgan’a Yüksek Not!

Morgan Stanley’e göre 2023 için yatırımcılar JPMorgan Chase (JPM)’in hisselerini satın almalı.

Analist Betsy Graseck, JPMorgan’ın gelecek yıl pozitif işletme kaldıracına sahip olacağını söyleyerek bankanın hissesini düşük portföy ağırlığından “YÜKSEK PORTFÖY  AĞIRLIĞINA” yükseltti. İşletme kaldıracı, bir şirketin gelir elde ederek faaliyet gelirini ne kadar artırabileceğini gösterir.

Graseck salı günü bir notta, “İşletme kaldıracının olumlu yönde değişmesiyle birlikte, JPM’nin Tüketici ve Toplum Bankası’nın pazar payını alması, resesyonlar sırasındaki dayanıklılığını da göz önünde bulundurarak JPMorgan’ın notunu düşük portföy ağırlığı notundan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna yükseltmemize neden oldu.” ifadelerini kullandı.

JPMorgan bu yıl, ABD ekonomik faaliyetinin daha durgun hale gelmesi ve o dönemde hisse senedinin 17% düşmesi gibi konularla mücadele etti. Bu, S&P 500′ün 2022′deki 16,1%′lik kaybından biraz daha büyük bir düşüş oldu.

Yine de 126 dolardan 153 dolara yükselen fiyat hedefi, pazartesi günkü kapanışla kıyaslandığında yaklaşık 16% yükseliş potansiyeli anlamına geliyor. 

Öte yandan analiste göre, JPMorgan düzenleyici sermaye gereklilikleri konusunda ilerleme kaydediyor ve ülke genelinde mevduat payını alıyor. Ayrıca JPMorgan’ın bir durgunluk sırasında emsallerinden daha az oranlarda indirim yaptığını da belirtmekte fayda var ki bu onu resesyonla daha iyi mücadele edebilen bir banka yapıyor.

Morgan Stanley’den JPMorgan’a Yüksek Not!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC