Borsa Yorumları

Morgan Stanley’den Ekonomik Belirsizlikle Mücadele Hisseleri!

April 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’den Ekonomik Belirsizlikle Mücadele Hisseleri!

FOMC tutanakları sonrası artan resesyon endişeleri, Morgan Stanley analisti Andrew Slimmon’da da yankı bulmuş. 

Slimon’a göre ABD ekonomisinde beklenenden sonra yavaşlama görülecek: “Ekonomiyi ayakta tutan şeyin, ABD tüketicisinin kasasındaki 1,1 trilyon dolarlık tasarruf fazlası olduğunu düşünüyorum. Bu, pandemi öncesi dönemin çok daha üstünde bir miktar.

Bu miktarın tamamen ne zaman harcanacağını kestirmenin zor olduğunu belirten Slimmon, “İşte o zaman bir resesyonla karşılaşacağımızı düşünüyorum ve bence bu birçok kişinin beklediğinden çok daha sonra olacak.” diyor. 

Biraz da hisselere bakalım: Slimmon, öncelikle büyük teknoloji hisselerine karşı uyarıyor. 

Teknoloji hisselerinde bankacılık krizi öncesi görülen güçlü seyrin ardından şimdi bu piyasa değeri yüksek hisseler konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirten Slimmon, “Bilanço sezonuna girerken performansı güçlü olan şirketler beni hep endişelendirir” diyor. 

Slimmon, klasik kazanç sağlayan hisselerle riskli sektörlerden kaçınmayı tercih ediyor. Bu doğrultuda seçtiği dört hisse: NextEra Energy (NEP), Waste Management (WM), Pool Corp (POOL) ve Applied Materials (AMAT). 

Waste Management çöpünüzü topluyor ve bir resesyona girsek de girmesek de çöpünüzü toplamaya devam edecek” diyen Slimmon, Waste Management’ın bir artısının da topladığı çöpün bir kısmını enerjiye dönüştürmesi olarak yorumluyor. 

Slimmon’a göre WM ucuz bir hisse değil ancak bu ortamda portföye eklenebilecek korumacı hisselerden biri. 

Son olarak döngüsel hisselerin de “çekici bir fiyatlamaya” sahip olduğunu düşünen Slimmon, “Piyasadaki mevcut rallinin devam etmesi durumunda değerlemesi düşük olan döngüsel hisseleri de portföyünüzde görmek isteyebilirsiniz” yorumunu yapıyor.  

Morgan Stanley’den Ekonomik Belirsizlikle Mücadele Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC