Borsa Yorumları

Morgan Stanley’den ASML için Yüksek Not!

February 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’den ASML için Yüksek Not!

Lee Simpson liderliğindeki Morgan Stanley analistlerinin 13 Şubat tarihli bilgilendirme yazısında, “ASML’nin 12 aylık ortalama fiyat hedefini 700 euro seviyesinden 770 euro (824 dolar) seviyesine yükseltiyoruz ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notumuzla birlikte ‘sektörde ilk tercih’ görüşümüzü koruyoruz.” ifadeleri kullanıldı. 

Morgan Stanley’den yapılan açıklamada ASML’nin, kendi segmentini domine eden “yüksek kaliteli” bir isim olduğu belirtildi. ASML, en gelişmiş çipleri üretmek için gerekli son derece karmaşık makineler olan ekstrem ultraviyole (EUV) makineleri üretme kabiliyetine sahip tek şirket. Birim fiyatı 200 milyon dolara ulaşan bu makineler, bir çipin üzerine daha fazla sayıda transistör yerleştirilebilmesini sağlamak amacıyla silikon plakalar üzerine son derece dar ışınlar yönlendirmek için kullanılıyor.

Bankanın açıklamasında, ASML için öngörülen “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” tezinin “şirketin kritik önemde araç tedarik gücüne” dayandığı ve bunun da ASML’nin gelirlerini yarı iletken sektöründeki harcama dalgalanmalarına karşı “daha izole” hale getireceği belirtildi.

Morgan Stanley’den ASML için Yüksek Not!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı