Borsa Yorumları

Morgan Stanley: Yakında Bilanço Açıklayacak Bu Şirketler Yükselebilir

July 27, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley: Yakında Bilanço Açıklayacak Bu Şirketler Yükselebilir

Wall Street’in beklentileri içinde bulunduğumuz kurumsal bilanço sezonunda biraz düşük olsa da Morgan Stanley’in yakın vadede yükselebileceğine inandığı birkaç hisse var. 

Önümüzdeki haftanın başlangıcı, S&P 500 şirketlerinin neredeyse üçte birinin sonuçlarını bildirmeye hazırlandığı ikinci çeyrek bilanço sezonunun ilk yarısının tamamlanması demek. 

İlaç devleri Merck (MRK) ve Pfizer’in (PFE) yanı sıra çip üreticisi Advanced Micro Devices (AMD) da haftaya salı günü ikinci çeyrek finansal rakamlarını açıklayacak. Teknoloji devleri Amazon (AMZN) ve Apple (AAPL) da haftaya bilanço açıklamaya hazırlanan şirketler arasında. 

Morgan Stanley’in ikinci çeyrek bilanço tahminleri, yıllık 9% düşüş ve yatay satış büyümesi yönünde ve banka bunu, artan maliyetlere bağlıyor. Morgan Stanley analisti Michelle Weaver, ikinci yarı bilançolarının yılın ikinci çeyreğinden sonra hızlanmasını ve 2024’te bir toparlanma beklediğini belirtiyor.

Bu görünüme paralel olarak banka, yakın vadeli bir katalizörle, yani bilançolarla yükselmesini beklediği bazı hisseler sunuyor. İşte bu hisselerden bazıları:

  • Sunrun (RUN)
  • Yum! Brands (YUM)
  • Wix (WIX)
  • Amazon (AMZN)
  • Apple (AAPL)

🛍️ Amazon, Morgan Stanley’nin bu bilanço sezonu için favorilerinden biri. Analist Brian Nowak, “Daha dayanıklı bir tüketici görünümü ve Amazon Web Services gelirinin yılın üçüncü çeyreğinde yeniden hızlanma potansiyeliyle, şirketin kârı için ikinci yarıya girerken olumlu bir zemin sağladığını düşünüyoruz.” diyor.

Amazon hisseleri, ocak ayından bugüne kadar 50%’den fazla değer kazandı. Şirketin 3 Ağustos borsa kapanışının ardından bilançosunu açıklaması bekleniyor.

🍗 Taco Bell ve Pizza Hut gibi restoran zincirlerini işleten Yum Brands, Morgan Stanley’nin mevcut bilanço döngüsündeki favori isimlerinden bir diğeri. Analist Brian Harbour, “cazip değerleme” ve diğer büyük franchise fast-food restoranlarına kıyasla güçlü temellere atıfta bulunarak, YUM için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor.

Harbour, “YUM’un satış ivmesini, Çin’deki toparlanmayı, teknolojideki liderliğini ve gelişmekte olan piyasalara maruz kalmasını hissenin temel itici güçleri olarak görüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

2 Ağustos’ta bilançosunu açıklayacak olan şirket, 2023 yılında 7% değer kazandı.

Morgan Stanley: Yakında Bilanço Açıklayacak Bu Şirketler Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC