Borsa Yorumları

Morgan Stanley, Uygun Fiyatlı Bu Teknoloji Hisselerini Seviyor

May 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Uygun Fiyatlı Bu Teknoloji Hisselerini Seviyor

Morgan Stanley’den Andrew Slimmon, dalgalanma dönemlerinde bile bazı hisselerde yükseliş eğilimini koruyan teknoloji boğalarından biri.

Piyasa koşullarındaki bir değişikliğin “bir tür hisse düzeltmesine” neden olabileceğinden korksa da kıdemli portföy yöneticisi, şimdilik hisseler için havanın güneşli olduğuna inanıyor.

Enflasyonun aylık ve yıllık bazda ölçüldüğüne dikkat çeken Slimmon, “2022’den bu yana hisselerde yükselişe geçmemin nedenlerinden biri enflasyonun nasıl ölçüldüğüdür.” diyor.

✍️ Slimmon, 2022 ve 2023’teki “çok yüksek” enflasyon rakamları göz önüne alındığında, yıllık karşılaştırmalar “nispeten kolay” olduğu için enflasyonun aşağı yönlü bir yörüngede olmasının “doğal” olduğunu söyledi. Analist, bunun Fed’in “daha az şahin” bir duruşa dönmesine olanak sağladığını ve borsanın da bunu memnuniyetle karşıladığını belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta ABD’de açıklanan nisan ayı tüketici verileri, enflasyonun bir miktar gerilediğini gösterdi. Ancak 12 aylık bazda TÜFE beklentilere paralel olarak 3,4% oranında arttı.

Slimmon “Sorun şu ki, geçen yılın mayıs, haziran ve temmuz rakamlarına baktığımızda, bu TÜFE rakamları gerçekten oldukça düştü. Dolayısıyla yıllık karşılaştırmalar gelecekte çok ama çok daha zorlaşacak.” diyor.

Ancak Slimmon, şimdilik enflasyondaki düşüş ve iyi bilançolar sayesinde patikanın açık olduğunu söylüyor:

Yaza girerken biraz daha defansif olmanın mantıklı olacağını düşünüyorum ama bunun için çok erken. Büyüme ve değer isimlerinden oluşan bir dengeye sadık kalmak en doğrusu.

🔎 Netflix (NFLX) ve Amazon (AMZN) Slimmon’ın büyüme odaklı, United Rentals (URI) ve Waste Management (WM) ise değer odaklı tercihleri.

Slimmon, “Netflix ve Amazon’u düşündüğünüzde, müşterilerine nispeten makul bir fiyat karşılığında çok fazla değer sunan iki şirketten bahsediyorsunuz.” diyor. 

Netflix konusunda “hakimiyetlerinin ötesine geçebilecekleri pek çok yer” olduğunu söyleyen analist, şirket yönetimine büyük bir güven duyduğunu da ekledi.

Morgan Stanley, Uygun Fiyatlı Bu Teknoloji Hisselerini Seviyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC