Borsa Yorumları

Morgan Stanley: S&P 500 Yıl Sonunda 5.000’i Görür, Bu 3 Hisse “AL” Notuna Sahip

Ağustos 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley: S&P 500 Yıl Sonunda 5.000’i Görür, Bu 3 Hisse “AL” Notuna Sahip

Morgan Stanley Yatırım Yönetimi’nden Andrew Slimmon, piyasaların yıl sonuna kadar “güçlü bir ralliye” hazırlandığına inanıyor.

Slimmon, S&P 500’ün yıl sonuna kadar 5.000 seviyesine yaklaşacağına inanıyor. Yani eğer endeks 5.000 seviyesine ulaşırsa, bu pazartesi günkü 4.433’lük kapanışa göre yaklaşık 13%’lük bir artış anlamına geliyor.

Ağustos ayı hisse piyasaları için kötü geçti desek az bile kalır. Sonlarına yaklaştığımız bu ayda borsada izlenen hareketler, bu yılın başında görülen ralliden çok uzak.

Yıllık üç aylık bilançolar, üçüncü çeyrekten sonra negatiften pozitife dönecek. Tarihsel olarak bu durum hisseler tarafından olumlu karşılandı.” diyen Slimmon ayrıca, dördüncü çeyrekte ABD’de kamu hizmetleri için “büyük miktarda” harcama yapılacağını ve bunun hisseler için “güçlü bir yükseliş” anlamına gelebileceğini belirtti. 

Slimmon şu anda üç hisse için oldukça umutlu: Alphabet (GOOGL), endüstriyel ekipman kiralama firması United Rentals (URI) ve inşaat malzemeleri firması CRH (CRH). 

Analist, Apple (AAPL), Amazon (AMZN), Alphabet, Meta Platforms (META), Microsoft (MSFT), Nvidia (NVDA) ve Tesla’yı (TSLA) kastederek “Bence yatırımcılar Muhteşem Yedili’nin peşine düşecek.” öngörüsünde de bulundu.

Bu şirketlerin çoğunlukla harika çeyrek dönemler geçirdiğini ve jeopolitik risklere daha az maruz kaldıklarının düşünüldüğünü belirten Slimmon, “Bu şirketler bugüne kadar çok iyi bir yıl geçirmiş olsalar da, hala 2021’in sonundaki seviyenin altındalar – burada yalnızca Nvidia bir istisna.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC