Ekonomi ve Finans Haberleri

Morgan Stanley, Petrole Yönelik Küresel Talebin Artacağını Söyledi

Morgan Stanley, Petrole Yönelik Küresel Talebin Artacağını Söyledi
Google News Icon Takip Et

Morgan Stanley analistleri çarşamba günü yaptıkları açıklamada, bu yıla ilişkin küresel petrol talebindeki artış tahminlerini günlük 1,4 milyon varilden 1,9 milyon varile yükseltti. 

● Analistler, Çin’in yeniden açılma sürecindeki ivmenin arttığını ancak Rusya’dan sağlanan arz artışının dengeleyici bir faktör olduğunu kaydetti.

● Morgan Stanley’nin açıklamasında, “Çin için trafik yoğunluğu gibi hareketlilik göstergelerinin sürekli olarak yükselmeye devam ettiği” ve “uçuş tarifelerinin, jet yakıtı talebi görünümünü pekiştirdiği” ifade edildi.

● Bununla birlikte, Rusya’dan gelen arzın beklenenden daha güçlü olduğunu ve yılın ikinci yarısında beklenenden bir miktar daha az bir arz açığı bıraktığını kaydeden analistler, varil başına 100-110 dolar seviyesindeki H2 Brent petrol fiyatı tahminlerini 90-100 dolara kadar düşürdü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha