Borsa Yorumları

Morgan Stanley: Fazla Savunmacı Olmak Tehlikeli, Saldırgan Olun

Mayıs 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley: Fazla Savunmacı Olmak Tehlikeli, Saldırgan Olun

Mart ayından bu yana yatırımcılarda 2008 finansal krizi benzeri endişeler yaratan bankacılık krizine rağmen S&P 500 bu ay 8% ralli yaptı. Ancak Morgan Stanley analisti Andrew Slimmon, piyasa konusunda pek iyimser değil.

〽️ Slimmon “Gündemde yinelenen bankacılık sorunlarıyla, S&P 500’de yeniden 3800-4200 aralığının tavan değerine yakın bir seyir görmeye başladık. Bu durumun boğaları (artış bekleyen yatırımcılar) hüsrana uğratacağını düşünüyorum. Piyasada yakın zamanda pek artış beklemiyorum.” yorumunu yapıyor. 

Slimmon’a göre bu beklentinin arkasında süregelen resesyon endişeleri, piyasaların düşük getirilere doğru ilerlemesi ve bilançoların düşük gelmesi yer alıyor. 

Piyasanın hisse başına kazanç fiyatlamalarında yeniden hızlanacağı yılın ikinci yarısını görmemiz gerekiyor.” diyen Slimmon, artık “saldırgan” hisseler almak için doğru zaman olduğunu belirtiyor. 

👻 Saldırgan derken? Saldırgan hisseler, piyasalar yüksek seyrederken iyi performans gösterme eğiliminde olan hisselerdir. Savunmacı sektörlerse, piyasalar aşağı yönlü hareket etmeye başladığında güçlenen sektörlerdir. 

Slimmon, “Şu an savunmacı hisse sahibi olmanın tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Artık portföyünüzde saldırgan hisseler görmek isteyebilirsiniz.” diyor ve bu dönemde Lam Research (LCRX), Waste Management (WM) ve Costco’yu (COST) favorileri olarak açıklıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC